Japonia

Pobaw się w nocnych klubach Tokio, zobacz miejsce, które zainspirowało słynnego amerykańskiego reżysera i przejdź się słynnym szlakiem pielgrzymkowym Kumano Kodo.

Jeden z pierwszych budynków, postawionych w Jokohamie w zachodnim stylu. Japończycy wykorzystywali go do wielu różnych, często zgoła odmiennych celów.

Sprawdź, czego kategorycznie nie wolno przewozić przez granicę oraz co trzeba zrobić, przy przemierzać ten kraj samochodem.

Kiedyś kupowali je majętni japońscy staruszkowie. Dziś 20, najwyżej 30-latki. Co się stało?

Ich uczestnicy pieką ciasteczka w kształcie liści, grają o „gelt” w gry hazardowe lub budują w salonie prowizoryczne świątynie.

Wstrząsy miały siłę 7,4 stopni w skali Richtera. Wstrzymane zostało chłodzenie jednego z reaktorów elektrowni atomowej.

40 tysięcy zabudowań pozostaje bez prądu. Przez kilka godzin nie jeździły pociągi.

W niewielkim Nagoro na południu Japonii porozstawianych jest ponad 350 szmacianych lalek. Każda przypomina innego mieszkańca, który odszedł.

W latach 60. gęstość zaludnienia była tutaj dziewięć razy większa niż w centrum Tokio. Narzeczeni musieli się chować po falochronach, żeby mieć odrobinę prywatności.

Gdy Kimiyo miała kilka lat, obserwowała codziennie o samym świcie „bezgłośny pochód kobiet, sunących wzdłuż plaży i oświetlających sobie drogę pochodniami z bambusa”. Większość z nich miała gołe piersi i zakładała na biodra jedynie cienkie przepaski, zwane fundoshi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij