Japonia

Sprawdź, czego kategorycznie nie wolno przewozić przez granicę oraz co trzeba zrobić, przy przemierzać ten kraj samochodem.

Kiedyś kupowali je majętni japońscy staruszkowie. Dziś 20, najwyżej 30-latki. Co się stało?

Ich uczestnicy pieką ciasteczka w kształcie liści, grają o „gelt” w gry hazardowe lub budują w salonie prowizoryczne świątynie.

Wstrząsy miały siłę 7,4 stopni w skali Richtera. Wstrzymane zostało chłodzenie jednego z reaktorów elektrowni atomowej.

40 tysięcy zabudowań pozostaje bez prądu. Przez kilka godzin nie jeździły pociągi.

W niewielkim Nagoro na południu Japonii porozstawianych jest ponad 350 szmacianych lalek. Każda przypomina innego mieszkańca, który odszedł.

Podczas tej podróży zobaczysz zarówno największe miasta Japonii, jak i miejsca oddalone od wielkiego miejskiego zgiełku. Wybierz się na wyprawę wzdłuż starożytnego szlaku pielgrzymkowego Kumano Kodo, odwiedź stolicę kraju Tokio, zobacz Aleję Filozofów w Kioto, a także przepłyń kajakiem wokół słynnej bramy Torii w Zatoce Miyaajima.

W latach 60. gęstość zaludnienia była tutaj dziewięć razy większa niż w centrum Tokio. Narzeczeni musieli się chować po falochronach, żeby mieć odrobinę prywatności.

Gdy Kimiyo miała kilka lat, obserwowała codziennie o samym świcie „bezgłośny pochód kobiet, sunących wzdłuż plaży i oświetlających sobie drogę pochodniami z bambusa”. Większość z nich miała gołe piersi i zakładała na biodra jedynie cienkie przepaski, zwane fundoshi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij