Egipt w 8 dni. Podróż wzdłuż Nilu

Balony w Luksorze
Balony w Luksorze startują codziennie o świcie w okolicach Ramesseum | Fot.: Tomasz Bonek, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Egipt
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

Ta krótka wyprawa po Egipcie będzie dla ciebie niezwykle aktywna. Poznaj najciekawsze fakty z historii tego kraju, udaj się w rejs po Nilu, odkryj najpiękniejsze świątynie, zjedz najpyszniejsze przysmaki, a także odwiedź lokalne bazarki.

Kair

Swoją przygodę w Egipicie rozpocznij od Kairu. Od razu wybierz się na jedyny w swoim rodzaju rejs po Nilu. Wsiądź do specjalnej łódki nazywanej felucca (wykonana z drewna z charakterystycznymi szerokimi żaglami) i podziwiaj wspaniałe widoki.

Kair

Będąc w Egipcie nie można nie zobaczyć słynnych piramid w Gizie. Dosiądź wielbłąda i wybierz się na niezapomnianą przeprawę przy tutejszych świątyniach. Oprócz tego koniecznie zobacz znanego na całym świecie Sfinksa. Pamiętaj, że wyprawa między piramidami może odbywać się w pełnym słońcu! Zadbaj więc o odpowiedni ubiór! Następnym etapem wycieczki jest Muzeum Egipskie, gdzie znajduje się największa na świecie kolekcja starożytnych eksponatów (m.in. posągi faraonów i królewskie mumie).

Asuan

Trzeciego dnia udaj się do miejscowości Asuan. To znajdujące się na południu Egiptu miasto jest bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym kraju. Zobaczysz tu m.in. starożytny kamieniołom sjenitu oraz piękną świątynię Izydy - bogini zdrowia, szczęścia oraz mądrości.

Asuan

Dziś kontynuuj zwiedzanie Asuan. Koniecznie wybierz się do wspaniałego Abu Simbel, gdzie zobaczysz m.in. olbrzymie posągi Ramzesa rzeźbione bezpośrednio w skałach gór na zachodnim brzegu Nilu. To jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszych egipskich zabytków.

Rejs po Nilu

Ten dzień spędź w całości na podróży łódką po Nilu. Czeka cię piękna noc spędzona na pokładzie feluccy. Pamiętaj, by odpowiednio się ubrać. W dzień panują w Egipcie spore upały, ale noce mogą być zdecydowanie chłodniejsze (szczególnie w okresie od października do marca). Na pewno przydadzą się również koce oraz śpiwory. O szczegóły podróży dopytaj wcześniej kapitana łajby.

Luksor

Po dotarciu na brzeg i około trzygodzinnej jeździe samochodem dotrzesz do Luksor. Tu warto zobaczyć m.in. ruiny kompleksu świątyń w Karanku. Oprócz tego  w mieście czeka na ciebie niezliczona liczba starożytnych posągów oraz krypt na zachodnim brzegu Nilu. We wspomnianym Karanku ogromne wrażenie zrobi na tobie Aleja Sfinksów. Resztę dnia spędź na lokalnych bazarach i zaopatrz się w egzotyczne pamiątki – ozdobne papirusy, przyprawy, a nawet kamienie z piramid!

Teby

Czas wreszcie odwiedzić starożytne miasto Teby. To tu zobaczysz 17-metrowe Kolosy Memnona stojące wysoko na zachodnim brzegu Luksoru. Koniecznie zobacz również Dolinę Królów, do której dotrzeć możesz na… osiołku! Będziesz mieć okazję zobaczyć 60 bogato zdobionych grobowców faraonów. Poznaj historie poszczególnych władców, dowiedz się o starożytnych obrzędach pogrzebowych, a także rozszyfruj z pomocą przewodnika niektóre hieroglify! Następnie udaj się do miasta na przejażdżkę rowerową.

Kair

Ostatni dzień wycieczki po Egipcie ponownie przywiedzie cię do Kairu. Zobacz jeszcze ruiny twierdzy rzymskiej, wieżę kairską, meczety Ahmada Ibn Tuluna i Al-Azhar, a także liczne bazary.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij