Kenia w 8 dni. Niezapomniana przygoda na safari

Kenia
Flickr/Chris Murphy/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Kenia
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Hipopotamy, gepardy, słonie, flamingi i lwy - to tylko niektóre zwierzęta, jakie można spotkać w trakcie podróży po Kenii. W ciągu ośmiu dni spędzonych w tym kraju na pewno zobaczysz je wszystkie. Oprócz tego będziesz mieć okazję lecieć balonem nad Masai Mara oraz poznać kulturę plemienia Masajów.

Nairobi

Wycieczkę po Kenii rozpocznij od stolicy państwa – Nairobi. Miasto to stanowi najlepiej rozwiniętą aglomerację w kraju. Na początek wybierz się do Muzeum Narodowego lub Muzeum poświęconemu życiu i twórczości duńskiej pisarki Karen Blixen. W Nairobi znajdziesz również wioskę turystyczną Bomas of Kenya, w której znajdują się tradycyjne domki plemienne.

Jezioro Nakuru

Drugiego dnia udaj się do Nakuru. Mieszczący się w tym mieście Park Narodowy na pewno zrobi na tobie ogromne wrażenie. Jedną z atrakcji tego miejsca jest jezioro, w którym zaobserwować można całe stada flamingów! Oprócz tego będziesz mieć okazje zobaczyć nosorożce!

Jezioro Naivasha

Z Nakuru udaj się do Naivashy (około 3 godziny jazdy). Tam również znajdziesz jezioro, w którym aż roi się od różnych zwierząt (np. hipopotamów). Warto wiedzieć, że zbiornik wodny w Naivashy jest jednym z nielicznych w całym kompleksie Wielkiego Rowu Afrykańskiego, w którym woda ma słodki smak!

Jezioro Naivasha

Podaruj sobie jeden dzień wolnego. Wykorzystaj ten czas na ponowną obserwację zwierząt kąpiących się w jeziorze Naivasha. Jeśli jednak preferujesz nieco aktywniejszy wypoczynek, udaj się do Parku Narodowego Hell’s Gate, w którym podziwiać będziesz wspaniałe skalne wieże oraz jedyne w swoim rodzaju wąwozy. Możesz także zdecydować się na rejs po jeziorze Naivasha.

Wzgórza Loita

Piątego dnia udaj się na północ od Masai Mara, a dokładnie w region Wzgórz Loita. To tu spotkasz tradycyjne domy plemienia Masajów. Poznaj kulturę tego ludu – spróbuj samodzielnie rozłożyć namiot, zobacz tradycyjny masajski ubiór, a także wysłuchaj pasjonującej opowieści najstarszego członka tej społeczności o dawnych dziejach plemienia.

Park Narodowy Masai Mara

Tym razem udaj się do Masai Mara – rezerwatu o powierzchni 1510 km2, leżącego na wysokości 1500 m n.p.m. W tym miejscu zobaczysz najpiękniejsze i najwspanialsze afrykańskie zwierzęta. Wśród nich m.in. słonie, lamparty, krokodyle, zebry, antylopy gnu oraz nosorożce.

Park Narodowy Masai Mara

Przedostatni dzień pobytu w Kenii również poświęć rezerwatowi w Masai Mara. Jeśli nie chcesz oglądać już dzikich zwierząt, zdecyduj się na lot balonem o wschodzie słońca!

Nairobi

Wróć do Nairobi i po raz ostatni poczuj rytm tego miasta. Udaj się do jednej z wielu restauracji i kawiarni, wybierz się na zakupy do centrum handlowego lub zrelaksuj się na łyżwach na największym w Afryce lodowisku (oczywiście, jeśli to będzie czynne w czasie twojego pobytu).

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij