RPA w 9 dni. Wyprawa po afrykańskich górach

Kapsztad
Flickr/Daniel Manners/ CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • RPA
  • 9 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wyprawa do Republiki Południowej Afryki to nie tylko Kapsztad. Choć podróż rozpoczyna się i kończy w tym mieście, to po drodze czeka na Ciebie moc innych atrakcji. Zobacz na własne oczy słynną Górę Stołową oraz ogromne pomniki z piaskowca, jakie wieki temu stworzyła sama natura. Spróbuj również lokalnych win i pieszych wędrówek po wyjątkowo urodziwych górskich szlakach.Wyprawa do Republiki Południowej Afryki to nie tylko Kapsztad. Choć podróż rozpoczyna się i kończy w tym mieście, to po drodze czeka na Ciebie moc innych atrakcji. Zobacz na własne oczy słynną Górę Stołową oraz ogromne pomniki z piaskowca, jakie wieki temu stworzyła sama natura. Spróbuj również lokalnych win i pieszych wędrówek po wyjątkowo urodziwych górskich szlakach.

Kapsztad

Podróż po Republice Południowej Afryki rozpocznij od stolicy tego kraju – Kapsztadu. To tętniące życiem miasto ma dla ciebie wiele atrakcyjnych rozrywek. Na początek warto wybrać się np. do tutejszego ogrodu botanicznego lub oceanarium. Koniecznie udaj się również na spacer promenadą Sea Point, będącą jedną z najbogatszych i najpiękniej zaaranżowanych części Kapsztadu.

Kapsztad

W Kapsztadzie warto zatrzymać się na nieco dłużej. Drugiego dnia wyprawy po RPA zdecyduj się wejść na słynną Górę Stołową, z której zobaczysz zapierającą dech w piersiach panoramę stolicy kraju, a także rozlegające się po sam horyzont wody Oceanu Atlantyckiego. Po powrocie do Kapsztadu polecamy dowiedzieć się nieco o historii tego miasta. Udaj się do Muzeum Historii Kultury, zobacz wybudowane w XVII wieku kościół i zamek, a także zobacz muzeum mieszczące się na wyspie Robben, gdzie przed laty znajdowało się więzienie. To w nim swój wyrok odsiadywał m.in. Nelson Mandela!  

Paternoster

Tego dnia udaj się do wioski rybackiej Paternoster. Położona na zachodnim wybrzeżu miejscowość (około 145 kilometrów od Kapsztadu) to świetne miejsce dla osób, które chciałby ponurkować lub popływać na kitesurfingu. Amatorom wycieczek górskich polecamy natomiast liczne szlaki, które warto przemierzyć na rowerze! Następnie odwiedź rezerwat Cape Columbine znajdujący się w malowniczej zatoce nad Atlantykiem.

Cederberg

Następnym etapem podróży po RPA jest pasmo górskie Cederberg. Tutejszy klimat jest nieco cieplejszy niż w pozostałych częściach kraju. Na obszarze gór znajdziesz m.in. malowidła naskalne Buszmenów. Oprócz tego warto zajrzeć do tutejszych winnic i spróbować wyrabianych tu wspaniałych trunków.

Cederberg

Tym razem wybierz się na podróż szlakiem, który doprowadzi cię do wzniesionego krzyża maltańskiego. Po drodze czekają na ciebie wspaniałe widoki. Z pewnością dostrzeżesz też robiące wrażenie piaskowe skały o charakterystycznym kształcie, jaki nadał im hulający tu wiatr.

Stellenbosh

Stellenbosh to założone w XVII wieku miasto, nazywane bardzo często „Miastem Dębów”. Tu czekają na ciebie przepięknie ośnieżone góry, krystalicznie czyste jeziora oraz kolejne winnice. Warto również przyjrzeć się licznym zabudowaniom w stylu holenderskim, które stanowią pozostałość po czasach kolonialnych.

Stellenbosh

Stellenbosh idealnie nada się na przejażdżkę rowerem górskim. Tutejsze trasy nie są bardzo wymagające, a oferują turystom wspaniałe widoki. Jeśli posmakowały ci wczoraj tutejsze wina, nic nie stoi na przeszkodzie, by ponownie wybrać się do tutejszych winnic.

Półwysep Przylądkowy

Pora na krótką wyprawę do Półwyspu Przylądkowego, nazywanego również Cape Peninsula. To właśnie na jego krańcu mieści się Kapsztad. Ty jednak zbadaj pozostałe części tego regionu – wsiądź na rower i zobacz m.in. zabytkowe przedmieścia miejscowości Simona. Być może na plaży uda ci się dostrzec pingwiny! Na pewno natrafisz na kolejne winnice. Rozkoszuj się smakiem lokalnych trunków popijając je na tarasach z widokiem na ocean.

Kapsztad

Ostatniego dnia wyprawy raz jeszcze odwiedź Kapsztad. Jeśli pozwoli ci na to czas udaj się do tutejszego obserwatorium astronomicznego. Możesz również odwiedzić nadmorskie kurorty lub udać się do portu jachtowego. Miłośnicy nurkowania powinni również spróbować odnaleźć pod wodą kilkanaście wraków statków!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij