Samolot

Sprawdzono ponad 400 linii z całego świata. Niemal 50 z nich dostało tylko trzy gwiazdki z siedmiu możliwych lub mniej! Twórcy rankingu analizowali szereg danych, między innymi to, czy przewoźnik znajduje się na europejskiej czarnej liście linii lotniczych.

Podróż do Brazylii

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, czego nie należy wwozić do kraju, przed jakimi chorobami warto się zabezpieczyć oraz pod jaki numer trzeba zadzwonić, gdy padnie się ofiarą na przykład kradzieży.

Jaskinia Son Doong w Wietnamie

Jest tak duża, że z powodzeniem zmieściłby się w niej czterdziestopiętrowy nowojorski wieżowiec. Niestety, nie każdy chętny będzie w stanie zobaczyć ją na własne oczy. I nie chodzi wyłącznie o ogromny koszt wyprawy.

Banany

To nic, że średnia roczna temperatura w stolicy kraju wynosi tylko 5 stopni Celsjusza, a w grudniu i styczniu zaledwie przez cztery godziny świeci słońce.

Belize

Kraj przyciąga turystów potężną rafą koralową, możliwością nurkowania w głębokiej na ponad sto metrów Great Blue Hole oraz klubami reggae.

Samochody w Pakistanie

Turyści z Polski muszą przed wyjazdem do Pakistanu wyrobić wizę w Ambasadzie tego kraju, mieszczącej się w Warszawie. Przed wyjazdem powinni również sprawdzić, jakie ubezpieczenie warto wykupić, jak się ubierać oraz których miejsc unikać.

Wybrzeże Szkieletowe w Namibii

Oto rejon, w którym pośród piasków i pod wodą wciąż można trafić na kości zwierząt i ludzi. Oraz nawet na kilka tysięcy wraków okrętów.

Petronas Twin Towers

Symbol Malezji pojawił się w zwiastunie filmu „Dzień Niepodległości. Odrodzenie”. Tamtejsze media przestrzegają jednak rodaków, by nie cieszyli się za wcześnie.

Turystyka w Czarnogórze

Czarnogóra przyciąga turystów między innymi potężną adriatycką zatoką Boka Kotorska, masywem Durmitoru wpisanym na listę UNESCO i prawosławnymi kościołami.

Biblioteka w Kosowie

Przed wyjazdem sprawdź, jakie dokumenty musisz pokazać na granicy, które miejsca omijać i jakie ubezpieczenia koniecznie powinieneś wykupić.

Triathlon

Jeżeli masz zamiar zapisać się na tego typu zawody, możesz liczyć na niesamowitą przygodę, którą zapamiętasz do końca życia.

Raki w Szwecji

Szwedzkie świętowanie zaczyna się w sierpniu i trwa aż do listopada. Wygląda niepozornie, ale rządzi się prawami, których nie należy lekceważyć.

Budynek w Iranie

Iran przyciąga turystów między innymi zabytkami wpisanymi na listę UNESCO i oazami na pustyni. Przed wyjazdem musisz jednak sprawdzić, jakich pamiątek nie wolno wywozić z tego kraju, jak się ubierać i czego nie wolno fotografować.

Bar z Barbados

Pierwszego prezydenta USA nie obchodziło zupełnie, że wciąż obowiązywał zakaz sprowadzania jakichkolwiek towarów z kolonii brytyjskich, do których należała wspomniana wyspa.

Zwierzęta Gujany

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, gdzie zdobędziesz wizę do tego kraju, jakich przedmiotów nie możesz wwozić oraz jak zabezpieczyć się przed wirusem Zika.

Tanzania

W skład Tanzanii wchodzi dawna Tanganika oraz autonomiczny Zanzibar.

ptak

To jeden z najtańszych krajów w Ameryce Południowej, a przy tym… posiadający drugie najniebezpieczniejsze miasto na świecie.

Ekwador

Kraj przyciąga turystów gorącymi źródłami, lasami amazońskimi i wysokogórskimi trasami w Andach.

Angola

Przed wyjazdem musisz sprawdzić między innymi, jakich pamiątek nie wolno wywozić z kraju, jak zabezpieczyć się przed komarami roznoszącymi malarię i czego nie wolno fotografować.

Oman

Zobacz, jakie formalności musisz załatwić przed wyjazdem i jakich zasad przestrzegać, by nie zapłacić grzywny.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij