Czerwona Plaża

Cały teren wygląda, jakby pokryły go czerwone zielska, opisywane w powieści science fiction „Wojna światów” Herberta George’a Wellsa.

Haiti

Przed wyjazdem sprawdź, jakie zagrożenia czyhają na turystów w tym kraju oraz gdzie można wyrobić wizę.

Dżibuti

Przed wyjazdem sprawdź, czego kategorycznie nie wolno fotografować oraz w jakie rejony się zapędzać.

Goodwin Sands

To największy podwodny grobowiec w Wielkiej Brytanii – przekonuje BBC. I szacuje: ponad 60 zestrzelonych samolotów i tysiąc zatopionych okrętów. Ba, niektórzy naukowcy przekonują, że tych ostatnich nawet dwa tysiące.

Sierra Leone

Przed wyjazdem do tego kraju przeczytaj ostrzeżenia dla turystów oraz dowiedz się, na jakie choroby musisz się zaszczepić.

Zambia

Przed wyjazdem sprawdź, na co warto się zaszczepić i jakie dokumenty wyrobić przed przekroczeniem granicy.

Mgła londyńska

Na ulicach - pustki. Był to, jak pisał 60 lat temu „The Guardian”, pracowity czas dla złodziei. Ale również dla florystów i właścicieli zakładów pogrzebowych. Ruch w interesie był podobno tak duży, że w całym Londynie zabrakło trumien!

Gwinea Równikowa

Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakich ubrań nie wolno nosić oraz jakich obiektów fotografować.

Poveglia

Od końca lat 60. uważana jest za nawiedzoną. Miało na niej zginąć, według różnych źródeł, od 100 do 150 tysięcy osób. Ich kości wciąż się tam znajdują.

Najstarsze piwo

Wykorzystano drożdże, pozyskane z 26 butelek, zatopionych wraz z okrętem oraz zapisy ówczesnych receptur.

Czerwona budka telefoniczna

Jego twórcy przekonują, że pobili na głowę nowojorską placówkę, mieszczącą się w szybie windy. Tutaj nawet jeden zwiedzający może nabawić się klaustrofobii.

Mikronezja

To raj dla nurków. Niewielkie państwo na Oceanie Spokojnym, obejmujące kilkaset wysp, przyciąga podróżników zachwycającymi rafami oraz potężnym „podwodnym grobowcem”, czyli miejscem, gdzie można zobaczyć zatopioną flotę japońską.

Oymyakon

Zimą temperatura spada tutaj do minus 50 stopni. Rekord padł jednak w 1924 roku, kiedy słupek rtęci wskazał minus 71,2 stopnia.

Route 66

Przed wyjazdem sprawdź, jakich towarów nie wolno wwozić oraz jakie dokumenty są wymagane, gdy chce się przemierzać Stany Zjednoczone samochodem.

Listy

Choć wiersze pisał tylko do 21. roku życia, twórczością inspirował wielu sławnych twórców: poetę Paula Verlaine’a, Pabla Picassa, ba, nawet tegorocznego zdobywcę Nagrody Nobla – Boba Dylana.

Syberia

Zjawisko jest niezwykle rzadkie, nic dziwnego więc, że wzbudza ogromne emocje.

Mount Rushmore

W granitowych skałach Mount Rushmore znajduje się długa na 21 metrów komnata, która miała skrywać największe skarby USA.

Klasztor w Mont Sainte-Odile

To było jak walka z duchem. Władze zakonu zmieniły zamki w drzwiach, potem drugi raz i trzeci. Uszczelniły okna. - Nic to nie dało.

Kolmanskop w Namibii

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, czego nie wolno wywozić z tego kraju oraz na co dobrze się zaszczepić.

Kameleon

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, czego kategorycznie nie wolno wywozić z tego kraju oraz jakich obiektów fotografować.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij