The Tower

The Tower, jak został nazwany, stanie kilka kilometrów od wysokiego na ponad 829 metrów  Burdż Chalifa – czyli dotychczasowego rekordzisty.

Huragan Matthew

Ponad 30 tysięcy domów w Departamencie Południowym Haiti zostało zniszczonych. Większość ofiar śmiertelnych na Haiti to mieszkańcy niewielkich wiosek rybackich.

Nimrud

Ich zniszczenie UNESCO uznało za „zbrodnię wojenną”. Asyryjskie budynki i rzeźby pochodziły bowiem aż z XIII wieku przed naszą erą.

Egipt

Są tu także modele grobowców i zabytków, wydrukowane w 3D na podstawie dokumentacji polskich badaczy, pracujących obecnie w Egipcie oraz eksponaty z Muzeów Narodowych w Warszawie i we Wrocławiu.

Sopot

"Najbardziej ucierpiał dolny pomost, do którego przybijają statki Żeglugi Gdańskiej".

Paszport

Dla porównania najsłabszy paszport – afgański – umożliwia wjazd jedynie do… 24 krajów.

Hranická propast

„Czuję się jak Krzysztof Kolumb XXI wieku” – stwierdził badacz.

Legzira

Już w marcu tego roku pojawiła się na niej szczelina, nikt jednak nie spodziewał się, że atrakcja zupełnie się rozpadnie.

Wulkan

Nieoczekiwanie wybuchł wulkan Rinjani. Władze kraju podjęły decyzję o ewakuacji ponad tysiąca osób znajdujących się w okolicy.

Usta Prawdy w Rzymie

Media na całym świecie zamarły. Kultowe miejsce, znane z komedii romantycznej „Rzymskie wakacje”, w której wystąpili Audrey Hepburn i Gregory Peck, nie będzie już tak łatwo dostępne.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij