Maroko w 7 dni. Ekscytująca przygoda w magicznej krainie

Maroko
Wikipedia/YoTuT/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Maroko
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

To będzie naprawdę aktywny tydzień – w czasie podróży po Maroku zjedziesz rowerem po  zboczach gór Atlas, spróbujesz jazdy konnej na piaszczystych plażach As-Sawiry oraz odpoczniesz w tradycyjnej łaźni hammam.

Marrakesz

Aktywną podróż po Maroku rozpocznij od malowniczego Marrakeszu. Udaj się na główny plac miasta - Dżamaa al-Fina - gdzie dosłownie aż roi się od straganów, na których posmakujesz np. zupy ze ślimaków. Spacerując po mieście, na pewno spotkasz zaklinaczy węży, malarzy henna oraz innych ulicznych artystów.

Marrakesz

Drugiego dnia ponownie udaj się w wycieczkę po Marrakeszu. Tym razem jednak zwiedzaj miasto jeżdżąc na rowerze! W trakcie przejażdżki zobaczysz m.in. Pałac Królewski, Meczet Kutubijja oraz targ Medina.

As-Sawira

As-Sawira to stare miasto w zachodnim Maroku, w którym Jimmi Hendrix napisał jedną ze swoich piosenek – „Castles Made of Sand”. Odwiedź koniecznie dzielnicę żydowską oraz tutejszy port. Następnie spróbuj przejażdżki konnej po złocistej plaży.

Aroumd

Czwartego dnia pobytu w Maroku wybierz się góry Atlas. To właśnie tutaj możesz zjechać rowerem po jednej ze specjalnie przygotowanych tras. Po tak wspaniałej przygodzie zaspokój swój apetyt tradycyjnie wypiekanym marokańskim chlebem oraz mięsem upieczonym w tażinie.  

Aroumd

Aroumd to świetnie miejsce dla miłośników górskich wędrówek. Wybierz jeden z trzech szlaków turystycznych i podziwiaj piękne widoki na Imil oraz góry Atlas.

Marrakesz

Wróć do Marrakeszu i podaruj sobie odrobinę błogiego lenistwa. Odpręż się w klasycznej łaźni hammam.

Marrakesz

Ostatni dzień pobytu w Maroku również spędź w Marrakeszu. Zobacz ogrody Agdal, zachowane do dziś mury obronne miasta oraz Grobowce Saadytów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij