Mauretania

Kiedy już uda ci się zdobyć wizę do Mauretanii, pamiętaj o dwóch rzeczach: nie próbuj pod żadnym pozorem wwozić tu alkoholu, ani wywozić lokalnej waluty. Na lotnisku lub przejściu granicznym grozić mogą za to poważne kłopoty. Jednak kiedy pokonasz już te przeciwności, liczyć możesz na kolejne pełne adrenaliny przeżycia. Od nurkowania w Zatoce Nouadhibou, jednym z największych na świecie cmentarzysk okrętów, przez przejażdżkę najdłuższym pociągiem świata z Nawazibu do Zuwiratu, po polecany przez znawców tematu offroad na piaskach Sahary.

Wzdłuż plaży stoją opuszczone i rdzewiejące kutry rybackie, statki towarowe i krążowniki. Jest ich tu ponad 300.

Antyczna biblioteka, pochłaniana przez piaski Sahary, imponujące wydmy na plaży w Tourine oraz cmentarzysko kilkuset zardzewiałych okrętów – to wszystko można zobaczyć w  Mauretanii. Przed wyjazdem należy jednak sprawdzić, jakie ubezpieczenie trzeba wykupić oraz na co się zaszczepić.

W pustynnym mieście w Mauretanii działało kiedyś 30 bibliotek, dziś pozostało jedynie pięć. Pustynia wdziera się jednak do miasta, niszcząc powoli wszystko – od budynków, po papier starodruków.

Podróż po Mauretanii zaczniesz od stolicy kraju – Nawakszutu. W kolejnych dniach tej wspaniałej wyprawy będziesz mieć okazję zobaczyć m.in. Park Narodowy Banc d’Arguin z imponującą liczbą niezwykłych gatunków ptaków, rozbite statki u wybrzeży Nawazibu, jeden z największych ośrodków wydobycia rudy żelaza w Zuwirat oraz imponujące wydmy na plaży w Tourine. W czasie dziesięciodniowej wycieczki odwiedzisz również zabytkowe miasta Wadan i Szinkit, będące w przeszłości bardzo istotnymi ośrodkami handlowymi w Afryce.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij