Paola Abraini

Nie, żeby nikt inny nie próbował, bo próbowali najlepsi. Kilka miesięcy temu podjął się tego Jamie Oliver – brytyjski kucharz-celebryta. Poddał się po dwóch godzinach.

Libia

Przed wyjazdem sprawdź, czego kategorycznie nie wolno przewozić przez granicę, na co warto się zaszczepić i pod jakie numery dzwonić w razie kłopotów.

Galleria Borbonica

Kilka lat temu dwóch włoskich geologów dostało zadziwiające pismo. Mówiło wprost, że jeśli pokierują się wskazówkami jego autora, trafią na coś niebywałego.

Gąbka z Grecji

Zapiski o tych nurkach znajdziemy w dziełach starożytnych Greków, na przykład w epopejach Homera lub w pismach Arystotelesa.

Kongo

Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakie choroby grożą nam w tym kraju oraz w jakie rejony nie jest rozsądnie się zapuszczać.

Castello di Sammezzano

Ma dokładnie 365 pokoi – po jednym na każdy dzień roku. Każdy inaczej urządzony, a nawet nazwany. Jest więc tu i Pokój Kochanków, i Pokój Lilii, Luster, a nawet Pawi.

Kenia

Przed wyjazdem sprawdź, jakie ubezpieczenie warto wykupić oraz jakie tereny omijać.

Ave Maria Grotto

To, co na początku było hobby, pozwalającym oderwać się od otaczającej rzeczywistości, szybko stało regularną, wielogodzinną pracą. Bo przełożeni Josepha szybko zauważyli, że na jego figurkach można nieźle zarobić.

Tom Hendrix

Wykorzystałem trzy ciężarówki, 22 taczki, 3 700 par rękawic, trzy psy i jednego starca - wspomina Amerykanin.

Ghana

Przed wyjazdem należy sprawdzić, jakich ubrań nie wolno nosić w tym kraju oraz na co trzeba się zaszczepić.

Wielbłąd z Erytrei

Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić, na co dobrze się zaszczepić i jakie ubezpieczenie kupić.

Algieria

Przed wyjazdem sprawdź, czego nie wolno wywozić z tego kraju oraz jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe.

Superman z Kanady

„Ten bohater jest idealnym uosobieniem kanadyjskiej osobowości” – przekonywał swego czasu tamtejszy pisarz Mordecai Richler. Nic dziwnego, w końcu jeden z twórców kultowej komiksowej postaci pochodził z Toronto.

Mopane

Pierwszy prezydent Malawi – niewielkiego państwa w południowo-wschodniej Afryce – zwykł się przechadzać ulicami z kieszeniami po brzegi wypełnionymi… gąsienicami. Czasami rozdawał je mijanym dzieciakom, czasami sam przekąszał, jak chipsy – wysuszone i lekko osolone.

Małpy

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, jakie dokumenty należy wyrobić oraz kto nie może obejmować się czy chociażby łapać za ręce, żeby nie narazić się na ryzyko grzywny lub więzienia.

Botswana

Przed wyjazdem dobrze sprawdzić, jakie ubezpieczenia warto kupić oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w tym kraju.

Mauretania

Wzdłuż plaży stoją opuszczone i rdzewiejące kutry rybackie, statki towarowe i krążowniki. Jest ich tu ponad 300.

Islandia

Nim wybierzesz się w podróż sprawdź koniecznie, czego kategorycznie nie wolno ci wwieźć do Islandii oraz jakie ubezpieczenia warto wykupić.

Mauretania

Antyczna biblioteka, pochłaniana przez piaski Sahary, imponujące wydmy na plaży w Tourine oraz cmentarzysko kilkuset zardzewiałych okrętów – to wszystko można zobaczyć w  Mauretanii. Przed wyjazdem należy jednak sprawdzić, jakie ubezpieczenie trzeba wykupić oraz na co się zaszczepić.

Caprini we Włoszech

To miasto leży w niebezpiecznej okolicy. Legenda, opowiadana z uwielbieniem przez miejscowych mówi, że w pobliskiej karczmie pracowała piękna i groźna dziewczyna.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij