Chiny

Poznaj tajemnice terakotowej armii, poczuj niezwykłą atmosferę zwiedzania Wielkiego Muru (którego tak naprawdę wcale nie widać z kosmosu, jak głosi popularna teoria), wybierz się na wyprawę do miejsca, gdzie James Cameron kręcił plenery do hitu "Avatar", odwiedź zatopione miasto Shicheng i na własnej skórze przekonaj się, jak niezwykłym miejscem jest Pekin. Wyprawa do Chin to niezwykła podróż w niesamowite miejsce. Zapraszamy! Zobacz jakie miejsca w Państwie Środka polecają podróżnicy portalu Wyprawy Marzeń!

„Jaja prawiczków” czy smażone tarantule. Już same nazwy tych dań działają na wyobraźnię. A co dopiero, gdy przeczytać, z czym naprawdę się to je.

Mieszkańcy wiosek położonych w pobliżu chińskiego zalewu Hongmen Reservoir nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Nigdy nie miało nazwy, a jedynie przedziwny kod, dziś kojarzący się z oznaczeniem strony internetowej, której nie da się wyszukać. Paradoksalnie do niego również nie jest łatwo trafić. Zadbały o to same władze. Nic dziwnego, w końcu budowano tutaj bodaj najgroźniejszą broń na świecie.

Cały teren wygląda, jakby pokryły go czerwone zielska, opisywane w powieści science fiction „Wojna światów” Herberta George’a Wellsa.

W istocie, miejsce może fascynować. Tutaj z ziemi „wyrastają”, celując w niebo, trzy tysiące skalnych kolumn. Jedna ma wysokość 78 szkolnych autobusów, ustawionych jeden na drugim.

W wielkim dole przykrytym halą stało równo, w rzędzie, 6 tys. chłopa z wypalonej gliny.

Nazywają je „Atlantydą Wschodu”. Przez blisko 60 lat spoczywało kilkadziesiąt metrów pod wodą, zapomniane przez wszystkich. Dziś jest popularnym celem podróży nurków z całego świata.

Podczas podróży z Szanghaju do Pekinu przez Xi’an zobaczysz wszystkie najważniejsze zabytki Państwa Środka: między innymi słynny Wielki Mur Chiński oraz Terakotową Armię.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij