Nowa Zelandia

Kraj nazywany przez tubylców Krajem Długiej Białej Chmury zwiedzać można na kilka sposobów: pieszo, rowerem, kajakiem i  samochodem (trzeba tylko pamiętać o ruchu lewostronnym!). Nowoczesność przeplata się tu z maoryską tradycją, drapacze chmur z Auckland kontrastują z gorącymi źródłami i wulkanami Tongariro, a nad oceanicznymi plażami wznosi się na 3754 potężna Góra Cooka. Encyklopedie podają też kilka innych ciekawostek: w miejscowości Dunedin maja najbardziej strome ulice na świecie. A Nowa Zelandia plasuje się w czołówce rankingu najmniej skorumpowanych krajów świata. Zobaczcie, co jeszcze warto tu zobaczyć.

Wydaje się, że trzeba będzie wydać miliardy dolarów, aby naprawić zniszczenia - stwierdził premier kraju.

Nocleg w parku narodowym, spływ kajakiem między starymi maoryskimi wioskami i wizyta w muzeum prezentującym... największą na świecie kałamarnicę! To tylko niektóre atrakcje, które czekają na was w Nowej Zelandii.

Podczas tej wielodniowej wyprawy zobaczymy między innymi malutkie kiwi, potężne wieloryby i pingwiny o o żółto-niebieskich oczach.

„Europejczyk zapisuje swoje imię piórem, moje jest tutaj” – stwierdził podczas wizyty w Anglii wódz Maorysów Te Pehi Kupe, wskazując na wytatuowaną twarz.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij