Meksyk

Majowie fascynują po dziś dzień. Dlatego wyprawa do Meksyku obowiązkowo powinna zawierać w programie wizytę w miejscach, gdzie zanurzyć się można w historii tych tajemniczych Indian. Jeden z siedmiu cudów świata, czyli starożytne Chichen Itza, czy ruiny Palenque - półwysep Jukatan wciąż skrywa wiele niewyjaśnionych zagadek. Ale nie tylko on. Kurorty Zatoki Meksykańskiej czy sama stolica, dziewięciomiliony Meksyk, to również miejsca, w których szanujący się podróżnik powinien postawić stopę przynajmniej na chwilę.

W Meksyku spędziła już ponad 10 lat, więc wie, jak można tam cokolwiek ugotować, co wyrośnie na porzuconych okruchach po obiedzie i jaka jest szansa na pobicie wyczekiwanego rekordu.

Budowlę można oglądać w pełnej okazałości, po tym, jak ilość wody w zbiorniku spadła do blisko 16 procent.

Archeolodzy natknęli się na blisko 1700-letni grobowiec, wypełniony szczątkami ludzkimi. Najciekawsze jednak kryło się pod nimi, zakopane głębiej w ziemi.

Luty 1943 roku. Na polu kukurydzy farmer Dionisio Pulido pali z żoną suche krzewy. Nagle pęka przed nimi ziemia i nadyma się na wysokość blisko dwóch metrów...

„Jaja prawiczków” czy smażone tarantule. Już same nazwy tych dań działają na wyobraźnię. A co dopiero, gdy przeczytać, z czym naprawdę się to je.

Sprawdź, jakie rejony są szczególnie niebezpieczne oraz na jakie choroby warto się zaszczepić.

Okoliczne domy są uszkodzone.

Archeolodzy zbadali dokładnie Piramidę Kukulkana, mieszczącą się w meksykańskim, starożytnym mieście Chichén Itzá.

Naukowcy, którzy właśnie skończyli badać to miejsce wspominają, że na otaczających basen ścianach znajdowali masy martwych, pokrytych solą krabów i równonogów.

Był początek lat 50., gdy don Julian Santana porzucił żonę i dziecko i przeprowadził się na niewielką wyspę na jeziorze Teshuilo, zaledwie dwie godziny drogi łodzią ze stolicy Meksyku. Jeśli szukał spokoju i samotności, to go nie znalazł.

Mosty ginące w buszu, budowle pełne ukrytych pokoi, powykrzywiane wieże, schody, prowadzące donikąd…

„Meksykanin… jest oswojony ze śmiercią, żartuje z niej, pieści się, śpi i wychwala. Przyznaję, to nie znaczy, że boi się jej mniej niż inni ludzie, ale on przynajmniej nie ukrywa się przed nią. Patrzy jej prosto w twarz, z wyrazem niecierpliwości, pogardy lub ironii”.

Od pięknych plaż Cancun, po legendarne ruiny Majów i tętniący życiem rynek Chichi, na którym kupimy lokalne wyroby rękodzielnicze.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij