Meksyk

Majowie fascynują po dziś dzień. Dlatego wyprawa do Meksyku obowiązkowo powinna zawierać w programie wizytę w miejscach, gdzie zanurzyć się można w historii tych tajemniczych Indian. Jeden z siedmiu cudów świata, czyli starożytne Chichen Itza, czy ruiny Palenque - półwysep Jukatan wciąż skrywa wiele niewyjaśnionych zagadek. Ale nie tylko on. Kurorty Zatoki Meksykańskiej czy sama stolica, dziewięciomiliony Meksyk, to również miejsca, w których szanujący się podróżnik powinien postawić stopę przynajmniej na chwilę.

„Jaja prawiczków” czy smażone tarantule. Już same nazwy tych dań działają na wyobraźnię. A co dopiero, gdy przeczytać, z czym naprawdę się to je.

Sprawdź, jakie rejony są szczególnie niebezpieczne oraz na jakie choroby warto się zaszczepić.

Okoliczne domy są uszkodzone.

Archeolodzy zbadali dokładnie Piramidę Kukulkana, mieszczącą się w meksykańskim, starożytnym mieście Chichén Itzá.

Naukowcy, którzy właśnie skończyli badać to miejsce wspominają, że na otaczających basen ścianach znajdowali masy martwych, pokrytych solą krabów i równonogów.

Był początek lat 50., gdy don Julian Santana porzucił żonę i dziecko i przeprowadził się na niewielką wyspę na jeziorze Teshuilo, zaledwie dwie godziny drogi łodzią ze stolicy Meksyku. Jeśli szukał spokoju i samotności, to go nie znalazł.

Mosty ginące w buszu, budowle pełne ukrytych pokoi, powykrzywiane wieże, schody, prowadzące donikąd…

„Meksykanin… jest oswojony ze śmiercią, żartuje z niej, pieści się, śpi i wychwala. Przyznaję, to nie znaczy, że boi się jej mniej niż inni ludzie, ale on przynajmniej nie ukrywa się przed nią. Patrzy jej prosto w twarz, z wyrazem niecierpliwości, pogardy lub ironii”.

Od pięknych plaż Cancun, po legendarne ruiny Majów i tętniący życiem rynek Chichi, na którym kupimy lokalne wyroby rękodzielnicze.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij