Peru w 13 dni. Kolonialne miasta i tajemnicze ruiny

Machu Picchu
Flickr/Nimmi Solomon/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Peru
  • 13 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Spróbuj surowych ryb, podawanych w soku z limonki, podziwiaj pozostałości po kulturze Inków i zobacz na własne oczy... pingwiny.

Lima

Po przybyciu na lotnisko Jorhe Chavez International w Limie, zamelduj się w hotelu. Następnie wybierz na krótki spacer po dystrykcie Miraflores. Dokładniej zwiedzisz to miejsce czternastego dnia wyprawy. 

Dziś warto jednak spróbować tutejszej kuchni, bowiem jest uznawana za jedną z najlepszych w Ameryce Południowej. Szczególnie godne polecenia są dania z owocami morza, na przykład narodowa potrawa Peruwiańczyków, zwana ceviche, czyli surowe ryby marynowane w soku z limonki, podawane często z ostrą papryką.

Paracas

Podróż minivanem do Paracas i przybycie do miasta w godzinach popołudniowych. Tutaj warto odwiedzić na przykład Narodowy Rezerwat Paracas. Obejmuje on 335 tys. hektarów ziemi i morza i słynie z ogromnej populacji ptaków morskich. Jest także naturalnym siedliskiem delfinów oraz lwów morskich.

Nazca

Trzeci dzień wyprawy to zwiedzanie między innymi Islas Ballestas, na które dostać się można z portu w Paracas. Miejsce to jest określane jako Galapagos Peru, bowiem na każdym kroku można się ty natknąć na dzikie zwierzęta, między innymi na pelikany, a nawet... pingwiny! Wycieczka łodzią trwa około 2 godzin.

Następnie wybieramy się do Nazca. Podróż z Paracas potrwa około 3 godzin. Na miejscu można podziwiać krajobraz z platformy widokowej lub skorzystać z lotu samolotem nad okolicą. Atrakcja ta trwa około 30 minut.

Arequipa

Tego dnia warto się wybrać w 12-godzinną podróż samochodem (z przystankami na jedzenie). Cel wędrówki jest tego warty, bowiem Arequipa to piękne kolonialne hiszpańskie miasto, nazywane również The White City, ponieważ jego budynki zostały wykonane prawie w całości z białego materiału wulkanicznego o nazwie Sillar. Miasto leży w pięknej dolinie z wulkanem El Misti w tle, który ma aż 5822 metry wysokości i kształt idealnego stożka. 

Arequipa

Wycieczka piesza po mieście. Zwiedzanie rynku, Santa Catalina Monastery, San Ignacio Chapel oraz kolonialnych murali.

Puno/Jezioro Titicaca

Podróż minivanem do Puro wzdłuż brzegów jeziora Titicaca. Będzie ona trwać około 6 godzin. W międzyczasie zatrzymujemy się w punkcie archeologicznym oraz przy ruinach Sillustani.

Samo Puno to esencja folkloru Peru. Znane jest głównie jako stolica tradycyjnych tańców. To właśnie tutaj mają miejsce największe krajowe festiwale taneczne, podczas których można oglądać kolorowe parady. 

Jezioro Titicaca/Puno

Rejs łodzią po jeziorze.

Cuzco

Zwiedzanie miasta Cuzco, na miejscu którego tysiące late temu mieściła się stolica Inków! Nazwa Cuzco w języku keczua oznacza pępek świata, lub, według niektórych badaczy, pochodzi od keczuańskiej frazy "qusqu wanka", oznaczającej "skałę sowy". 

Cuzco

Drugi dzień zwiedzania miasta Cuzco. Proponujemy zobaczyć skalne sankturium Kenko i świątynię Wirakoczy.

Sacred Valley - Ollantaytambo

Sacred Valley położona jest pomiędzy miastami Pisac oraz Ollantaytambo. Znajduje się tutaj forteca Sacsayhuaman, wybudowana z ogromnych, kamiennych bloków. Jej misterna konstrukcja pokazuje, jak bardzo rozwinięta była technika budownictwa za czasów Inków.

Aguas Calientes

Położona u podnóża Machu Picchu miejscowość Aguas Calientes, to kolejny cel naszej wyprawy. Zobaczyć tu można bowiem naturalne, gorące źródła.

Machu Picchu - Cuzco

Wokół imponujących ruin Machu Picchu narosło wiele naukowych teorii. Jedna mówi o tym, że miejsce to zostało zbudowane dla szlachty Inków, druga przekonuje, że mieściło się tutaj obserwatorium astronomiczne. Podczas całodziennego pobytu będzie można zobaczyć liczne świątynie, pałace oraz domy.

Lima

Powrót samolotem z Cuzco do Limy (około 1 godziny), a później wylot do domu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij