Indonezja

Nietypowa konstrukcja była inspirowana... senną wizją.

Ponad 50 osób zginęło, w tym siedmioro dzieci – wynika z pierwszych szacunków po katastrofie, do jakiej doszło dziś rano.

Postanowił, że odtąd będzie prowadzić „pływającą bibliotekę”. I to w miejscu, które przewodzi pod względem… liczby analfabetów.

Nieoczekiwanie wybuchł wulkan Rinjani. Władze kraju podjęły decyzję o ewakuacji ponad tysiąca osób znajdujących się w okolicy.

„Nursyirwan Effendi nie jest bogaczem. Przynajmniej nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Mimo to w swojej społeczności jest uznawany za człowieka, któremu się poszczęściło. - Wszystko dlatego, że mam cztery córki – wyznaje rozpromieniony".

Ponoć nie biorą żadnych narkotyków. Jak gdyby nigdy nic, wychodzą na skalne klify nad brzegiem oceany, półnadzy, odziani tylko w kraciaste sarongi i zaczynają się kołysać.

Sprawdzono ponad 400 linii z całego świata. Niemal 50 z nich dostało tylko trzy gwiazdki z siedmiu możliwych lub mniej! Twórcy rankingu analizowali szereg danych, między innymi to, czy przewoźnik znajduje się na europejskiej czarnej liście linii lotniczych.

Oprócz amazońskiej dżungli, największa liczba gatunków roślin i zwierząt występuje w Indonezji. Ten wyspiarski kraj to prawdziwy raj dla miłośników wypraw w naprawdę dzikie rejony świata. Groźne gady występują na tropikalnych wyspach obficie, a Borneo w tym zakresie przoduje.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij