Wiszące trumny na Filipinach

Nie od razu po śmierci ciało wiesza się nad ziemią. Najpierw sadza się je na drewnianym krześle, mocno spętane sznurami z rattanu lub pęt winorośli i nakryte kocem.

Museo Atlantico

Po morskim dnie szoruje ponton uchodźców. Leży wśród nich starzec, przykryty tylko kawałkiem materiału. Nieco dalej - krąg zwiniętych ludzkich postaci...

Kokeshi

Kiedyś kupowali je majętni japońscy staruszkowie. Dziś 20, najwyżej 30-latki. Co się stało?

Outer Banks

- Teren naszej posesji zaczyna się dokładnie tam, gdzie widać akurat grzbiet fali – przekonuje Carol Dawson, wskazując punkt położony ponad 150 metrów w głąb morza.

wieża Bismarcka

Na terenie całej Polski zostało ich do dzisiaj kilkanaście, jednak na przełomie XIX i XX wieku było nawet 40.

Buzłudża

Niektórzy widzą w nim kwaterę złowrogich mocy z „Gwiezdnych Wojen”.

Kennecott

W najlepszych czasach żyło tu około 300 osób. Sami mężczyźni, górnicy.

ogon dinozaura

Mało brakowało, a o fragmencie ogona prehistorycznego gada archeolodzy nigdy by się nie dowiedzieli…

Berlin

Napij się grzańca w „najdłuższym barze na świecie”, zobacz, co można wyrzeźbić z drewna oliwnego i zajrzyj na „różowy” rynek homoseksualistów. A to nie jedyne atrakcje, czekające na ciebie na niemieckich świątecznych jarmarkach.

Bunkier Mussoliniego

Duce przekonywał, że na bomby będzie czekał na balkonie. Kłamał.

Dargavs

Widok jak z obrazka: niemal sto budynków stoi na zielonych wzgórzach. Niektóre dwu-, trzypiętrowe, inne parterowe. Nie daj się zwieść pozorom!

Togo

Nad stołami unosi się odór surowego mięsa i spalonej słońcem, zwierzęcej skóry. Sprzedawców zupełnie to nie odstrasza. Spokojnie jedzą obiad, nad wysuszonymi głowami małp i psów oraz powykręcanymi ciałami nietoperzy.

Museum of Broken Relationships

Artyści pokazywali eksponaty w niemal całej Europie i w Stanach, ba, nawet w Południowej Afryce i na Filipinach. I wszędzie prosili zwiedzających: Oddajcie nam swoje pamiątki!

Rummu

Postawiony w wapiennym kamieniołomie, zwany był "europejskim Alcatraz". Dziś miejscowi mówią na to miejsce „niebieska laguna”.

Góra Krzyży na Litwie

Władze rozstawiły nawet agentów wokół całego terenu, którzy mieli pilnować, żeby nikt nie wśliznął się pod osłoną nocy, z lasu, aby ustawić kolejny symbol...

Truk Lagoon – podwodny grobowiec

"Wrak jest potężnym grobem. Nikt nie przeżył wybuchu amunicji i paliwa. Szczątki blisko 400 mężczyzn wydobyto kilka lat temu, ale nadal w środku można zobaczyć nieliczne kości i czaszki, walające się po pokładzie."

Quinta da Regaleira

Od obu prowadzi sieć krętych korytarzy, wychodzących na powierzchnię ziemi w różnych, mniej lub bardziej ukrytych miejscach blisko 4-hektarowego ogrodu.

Katakumby Kapucynów w Palermo

Tysiące mumii i blisko sześć razy więcej zwłok, w różnych stadiach rozkładu. Podzielonych jednak i uszeregowanych bardzo uważnie i według ściśle określonego klucza.

Piramida Cheopsa

- Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie wykryć puste przestrzenie w naprawdę masywnych obiektach, takich jak wulkany, elektrownie czy właśnie piramidy - zapewniają naukowcy.

Chefchaouen

Jeszcze w XVIII wieku obcokrajowcy, a zwłaszcza chrześcijanie, nie mieli prawa wstępu w granice jego murów. Pod karą śmierci. Trzech się odważyło – Francuz, amerykański misjonarz i brytyjski dziennikarz. Tylko dwójce udało się wyjść żywym.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij