Katakumby Kapucynów w Palermo

Tysiące mumii i blisko sześć razy więcej zwłok, w różnych stadiach rozkładu. Podzielonych jednak i uszeregowanych bardzo uważnie i według ściśle określonego klucza.

Piramida Cheopsa

- Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie wykryć puste przestrzenie w naprawdę masywnych obiektach, takich jak wulkany, elektrownie czy właśnie piramidy - zapewniają naukowcy.

Chefchaouen

Jeszcze w XVIII wieku obcokrajowcy, a zwłaszcza chrześcijanie, nie mieli prawa wstępu w granice jego murów. Pod karą śmierci. Trzech się odważyło – Francuz, amerykański misjonarz i brytyjski dziennikarz. Tylko dwójce udało się wyjść żywym.

Kutna Hora

Ramiona żyrandolu tworzą spięte piszczele, w herbie zrobionym m.in. z żeber ptak z kości dziobie głowę Maura, obok stoją dwumetrowe świeczniki zdobione czaszkami i fragmentami ludzkich miednic. Nawet litery w podpisie autora tego dzieła ułożone są na ścianie ze szczątków zmarłych. Kto był w kaplicy czaszek w Czermnej na Dolnym Śląsku zobaczył preludium tego, co ukryte jest w cmentarnej kaplicy znajdującej się 100 km dalej na zachód.

Konik Dala

13- i 15-latek z niewielkiej wioski Nusnas założyli firmę, która nie dość, że przetrwała blisko 90 lat, to jeszcze wypromowała drewnianą zabawkę w kształcie konika, która szybko stała się symbolem całego kraju.

Nowy Jork - Manhattan

Choć jest to jedna z najdroższych miejskich dzielnic na świecie, mieszka tu przeszło 1,6 mln osób. Manhattan przyciąga, jak magnes. My również byliśmy oczarowani. Szczególnie po locie śmigłowcem nad Nowym Jorkiem i rejsie po rzece Hudson. Oto efekt tej wyprawy.

Australia. Wyspa Kangura

Jest trzecią co do wielkości wyspą Australii. Turystów przyciągają niesamowite widoki oraz niezwykłe zwierzęta.

Uluru - Australia

Ponad 300 metrów wysokości i 8 km obwodu. Symbol Australii. Magiczne i święte miejsce. Długo sądzono, że jest drugim co do wielkości monolitem świata - ustępując tylko, też australijskiemu - Mount Augustus, położonemu w zachodniej części kontynentu.

Hotel na drzewie

Zanurzone kilka metrów pod wodą lub swobodnie chwiejące się na linach, przywiązanych do wysokich gałęzi drzew. Mieszkańcy Ameryki Północnej goszczą turystów nad i pod wodą, głęboko w jaskiniach oraz w powietrzu. Zobaczcie pięć hoteli postawionych w najdziwniejszych miejscach na tym kontynencie.

Świątynia Hatszepsut z lotu ptaka

Tysiące grobowców, niesamowite krajobrazy. A kto wie, co kryje się tuż pod powierzchnią ziemi. Czy to możliwe, że na odkrywców czekają tam jeszcze skarby, takie jak te wyciągnięte z grobowca Tutenchamona?

Poskoczek mułowy

Oprócz amazońskiej dżungli, największa liczba gatunków roślin i zwierząt występuje w Indonezji. Ten wyspiarski kraj to prawdziwy raj dla miłośników wypraw w naprawdę dzikie rejony świata. Groźne gady występują na tropikalnych wyspach obficie, a Borneo w tym zakresie przoduje.

Diabeł tasmański

W Australii jest ponad 378 gatunków ssaków, 828 gatunków ptaków, 4 tysiące gatunków ryb i 440 gatunków jaszczurek i węży” – szacuje portal Australia.com.

Erotyczne naczynia kultury Moche z Peru

To naczynia z motywami erotycznym: albo w kształcie genitaliów, albo przedstawiające akty płciowe.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij