Dominikana

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, czego nie możesz wwozić do kraju, żeby nie narazić się na deportację lub długoletnie więzienie oraz przed jakimi chorobami należy się zabezpieczyć.

Kuba

Rum, cygara, kolorowe chryslery i packardy – niepowtarzalny klimat wyspy przyciąga turystów.

Fiesty na Malcie

Religijne święto patrona miasta, połączone z zabawami i ucztowaniem, trwa zwykle około 3 dni i uczestniczą w nim wszyscy mieszkańcy i rzesze turystów.

Tatuaż polinezyjski

„Europejczyk zapisuje swoje imię piórem, moje jest tutaj” – stwierdził podczas wizyty w Anglii wódz Maorysów Te Pehi Kupe, wskazując na wytatuowaną twarz.

Nollywood lepsze niż Hollywood

To tutaj powstaje niemal 50 filmów tygodniowo.

Glamping w Afryce

Marzysz o campingu w Afryce, ale nie chcesz rezygnować z czystej pościeli i dostępu do ciepłej wody o każdej porze dnia? To możliwe.

Ul ze Słowenii

Miodowy masaż, pszczela aromaterapia, degustacja miodowego likieru – to tylko niektóre z atrakcji turystycznych, które oferuje ten kraj.

La Estrella w Hiszpanii

Tylko raz do roku do zapomnianej wioski zjeżdżają tłumy z sąsiedniej Mosquerueli. – Nawet ze sto osób – kalkuluje Juan Martin Colomer, który już kilka dni wcześniej rozkłada z żoną śpiwory i turystyczne łóżka w dużym pokoju swojego domu.

Turystyka w Mongolii

Od stycznia 2016 roku zostało wprowadzonych kilka istotnych zmian

Jordania - dzbany

Kiedy jechać do Egiptu i okolicznych krajów? Czy potrzebna są szczepienia? Jak się przygotować i co ze sobą zabrać. Radzi Tomasz Bonek, dziennikarz, podróżnik i redaktor naczelny Wypraw Marzeń.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij