Wyjazd integracyjny albo motywacyjny kojarzy ci się z nudą i sztampową ofertą najbardziej obleganych kurortów? Nic bardziej mylnego. Korzystając z usług doświadczonych agencji incentive travel można liczyć na takie atrakcje, jak lot balonem nad Lwią Skałą na Sri Lance, podniebne safari i kolacja pod gwiazdami w afrykańskim buszu, a także ajurwedyjska terapia odmładzająca w Indiach albo rejs po Dunaju czy Renie.

Turystyka biznesowa ma bardzo różne oblicza, od spotkań branżowych i szkoleń, przez wyjazdy motywacyjne i integracyjne, konferencje, seminaria, aż po wydarzenia specjalne i uroczystości. Jednym z najdynamiczniej rozwijających się jej sektorów jest incentive travel (turystyka motywacyjna), dlatego atrakcje oferowane przez podmioty działające w tym segmencie są coraz bardziej wyszukane.

Podniebne safari i off-road na pustyni. Wyjazdy incentive powinny zaskakiwać

Aby firma mogła zaskoczyć swoich pracowników albo kontrahentów, musi zdecydować się na opcję oryginalną i dopracowaną w najmniejszych szczegółach. W ofercie wrocławskiej agencji Bissole Business Travel, dotyczącej podróży motywacyjnych i integracyjnych, znaleźć można wyjazd na Sri Lankę z lotem balonem, safari w Parku Narodowym Minneriya, podróżą zabytkowym pociągiem, trekkingiem po lesie Kanellia i z lekcją krykieta.

Inną ciekawą ofertą jest wyjazd do Republiki Południowej Afryki, w trakcie którego można liczyć m.in. na kolację pod gwiazdami z tradycyjną muzyką na żywo, zwiedzanie winnicy połączone z degustacją i warsztatami z kupażowania wina, rejsy szybkimi łodziami motorowymi wokół Przylądka Dobrej Nadziei, wizytę w rezerwacie pingwinów przylądkowych, przejazd Harleyem Davidsonem przez Kapsztad lub przelot nad miastem helikopterem.

Dla osób poszukujących relaksu i odpoczynku ciekawą ofertą może być wyjazd do Indii, do ośrodka praktykującego ajurwedę, połączony z terapią odmładzającą lub oczyszczającą. Każdy gość otrzymuje indywidualny grafik zleconych zabiegów, codziennie odbywają się też sesje jogi i medytacji, a wieczorami można wziąć udział w specjalnych pokazach artystycznych.

Incentive travel na pokładzie statku

Wyjazd motywacyjny, a nawet spotkanie biznesowe zorganizować można też na statku. W ofercie Bissole Business Travel są np. luksusowe rejsy potężnym pięciomasztowcem, kilkuosobowym katamaranem albo jachtem motorowym. Ogromnym wycieczkowcem można opłynąć np. Morze Śródziemne, odwiedzając m.in: Dubrownik, Rodos, Santorini, Ateny, Istambuł, Palermo, Niceę, Korfu, Portofino albo Maltę. Jachty na własny użytek można czarterować nawet w tak odległych miejscach jak Seszele, Malediwy, Polinezja Francuska, Tajlandia czy Birma.

- Wartą uwagi opcją są też rejsy rzeczne po Renie i Dunaju, bo nasza oferta wyróżnia się na rynku opieką polskojęzycznego przewodnika. W komfortowych warunkach, z pełnym serwisem, niespiesznie można podczas jednego wyjazdu odwiedzić kilka krajów, zwiedzając przepiękne miasta portowe. Statki pływające na tych trasach oferują wygodne, w pełni wyposażone kabiny, a także restaurację, bar, siłownię, jacuzzi, taras słoneczny oraz liczne rozrywki na pokładzie. A szef kuchni rozpieszcza gości daniami inspirowanymi lokalną kuchnią – opowiada Izabela Nawrat, prezes Bissole Business Travel.

Eksperci incentive od zadań specjalnych, czyli dlaczego warto działać z profesjonalistami

Współpracując z doświadczonym biurem podróży firma, która chce wysłać pracowników np. na wyjazd motywacyjny albo integracyjny, może liczyć nie tylko na oryginalne pomysły, ale też na profesjonalną organizację na każdym etapie, od przygotowania, przez samą podróż, aż po jej rozliczenie. Agencja zajmuje się rezerwacją biletów, noclegów oraz atrakcji na miejscu.

– Ze względu na duże doświadczenie i długoletnią współpracę z pomiotami na całym świecie, często jesteśmy w stanie zaproponować bardzo atrakcyjną cenę. Możemy też zdobyć bilety na bardzo oblegane wydarzenia, jak mecze czy koncerty, nawet wtedy, kiedy nie ma ich już w otwartej sprzedaży – mówi Izabela Nawrat.

Smart incentive

Na tym nie koniec udogodnień. Jednym z bardziej pomocnych rozwiązań, wykorzystywanych przez ekspertów Bissole, jest aplikacja mobilna, w której można zawrzeć wszystkie niezbędne informacje dotyczące wyjazdu. Uczestnicy pobierają ją bezpłatnie, a po wprowadzeniu specjalnego kodu otrzymują dostęp do konkretnego wydarzenia. Aplikacja zawiera takie elementy, jak pełny program wyjazdu (godziny, miejsca zbiórek, kolejne atrakcje), informacje o przelocie (godziny, dozwolony bagaż), informacje praktyczne (co ze sobą zabrać, ważne telefony, lokalne atrakcje, na co uważać na miejscu itp.), a także adresy hoteli czy mapy.

Profesjonalnie zorganizowany wyjazd incentive travel jest dla firmy inwestycją, która powinna przynieść wymierne korzyści. Dlatego decydując się na tego rodzaju działania dobrze jest wybrać partnera, który zagwarantuje profesjonalną i pomysłową organizację. – Wiemy, że każda firma jest inna, dlatego za każdym razem staramy się ofertę dobierać i modyfikować ściśle ze wskazówkami i wymaganiami klienta. Wiemy, że gwarancją sukcesu w naszej branży jest z jednej strony doświadczenie i profesjonalizm, ale z drugiej też otwarcie się na pomysły i sugestie naszych kontrahentów – dodaje prezes Bissole Business Travel.

Sprawdź ofertę wyjazdów incentive Bissole Business Travel.