Islandia

Reykjavik to położona najbardziej na północ stolica świata. Leży tuż pod kołem podbiegunowym, czyli daje okazję poczuć czym jest polarna noc i polarny dzień. Prawie połowa Islandczyków mieszka właśnie tutaj, więc i atrakcji dla podróżników jest tu całkiem sporo. Również dla miłośników historii wikingów. Pasjonatów natury Islandia kusi największą na świecie pokrywą lodową Vatnajokull, potężnym wodospadem Skógafoss, słynnymi gejzerami i kilkunastoma czynnymi wulkanami. A na dodatek... rosną tu banany. Nie wierzysz? Wybierz się do Hveragerði.

Islandia to w ostatnim czasie bardzo popularny wśród Polaków kierunek podróży. Kiedy najlepiej odwiedzić tę tajemniczą wyspę? Latem czy jednak zimą?

Windą zjedziesz 120 metrów pod ziemię.

Fanów najnowszego filmu serii czeka nie lada wyprawa, jeśli chcą zobaczyć bazę wojskową Imperium lub kilka ciekawych planet.

Pojawiła się po tym, jak nad okolicą przeszedł bardzo zimny front.

Z biegiem lat miejsce to wielokrotnie było narażane na skutki wybuchów wulkanów.

- To już coraz mniej jest moje miasto. Zaczyna przypominać Disneyland – skarży się jedna z mieszkanek stolicy.

Nurkowanie w szczelinie pomiędzy dwiema płytami kontynentalnymi, oglądanie gejzerów i ogromnych lodowców. Czego chcieć więcej?

Nim wybierzesz się w podróż sprawdź koniecznie, czego kategorycznie nie wolno ci wwieźć do Islandii oraz jakie ubezpieczenia warto wykupić.

To nic, że średnia roczna temperatura w stolicy kraju wynosi tylko 5 stopni Celsjusza, a w grudniu i styczniu zaledwie przez cztery godziny świeci słońce.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij