Jordania

Pamiętasz film, w którym Indiana Jones poszukiwał świętego Graala? Jeśli tak, to na pewno pamiętasz zapierające dech w piersiach obrazy z wykutej w litej skale świątyni w miejscowości Petra. Do tego miejsca dostać się wcale nie jest łatwo. Na podróżnika czeka mnóstwo przeszkód. Głównie formalnych. Jak sobie z nimi poradzić? Jak zorganizować wyprawę jeepem lub wielbłądami przez pustynię? Co ciekawego zobaczyć można w Ammanie i Wadi Rum? Jak dotrzeć Królewską Autostradą nad Morze Martwe? Odpowiedzi znajdziecie w naszych relacjach i poradnikach.

Kiedy jechać do Egiptu i okolicznych krajów? Czy potrzebna są szczepienia? Jak się przygotować i co ze sobą zabrać. Radzi Tomasz Bonek, dziennikarz, podróżnik i redaktor naczelny Wypraw Marzeń.

Fanów najnowszego filmu serii czeka nie lada wyprawa, jeśli chcą zobaczyć bazę wojskową Imperium lub kilka ciekawych planet.

Już 7 tysięcy lat temu człowiek mógł doprowadzić do pierwszej katastrofy ekologicznej.

Po serii podróży po Egipcie i Izrealu zapragnąłem odmiany. Siedziałem w kraju i urlop tym razem miałem spędzić w Polsce. Zadzwonili jednak z gazety, z którą kiedyś współpracowałem i zapytali, czy w najbliższym czasie może dokądś się wybieram, bo chętnie zamówiliby sporo zdjęć podróżniczych i może jakiś reportaż. I wtedy przypomniała mi się pewna historia sprzed lat.

Noc na pustyni w namiocie ze skóry wielbłąda, przejażdżka jeepem po surowym, lecz zapierającym dech w piersiach terenie i zwiedzanie budynków wykutych w skale.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij