Nowa Zelandia

Kraj nazywany przez tubylców Krajem Długiej Białej Chmury zwiedzać można na kilka sposobów: pieszo, rowerem, kajakiem i  samochodem (trzeba tylko pamiętać o ruchu lewostronnym!). Nowoczesność przeplata się tu z maoryską tradycją, drapacze chmur z Auckland kontrastują z gorącymi źródłami i wulkanami Tongariro, a nad oceanicznymi plażami wznosi się na 3754 potężna Góra Cooka. Encyklopedie podają też kilka innych ciekawostek: w miejscowości Dunedin maja najbardziej strome ulice na świecie. A Nowa Zelandia plasuje się w czołówce rankingu najmniej skorumpowanych krajów świata. Zobaczcie, co jeszcze warto tu zobaczyć.

Chce się w ten sposób zmierzyć z popularnym mitem.

Bywa, że pada tu wyjątkowo obficie, a w szczycie sezonu duże grupy turystów skutecznie utrudniają zwiedzanie.

Jest osiem razy większy niż Madagaskar i półtora raza większy niż Indie.

Nie musisz czekać do nocy, choć wydawałoby się, że wtedy będzie najlepiej widoczne. Wystarczy, żebyś wszedł w głąb tunelu Newnes, w którym jeszcze do 1932 roku ciągnęła się linia kolejowa.

Nie żyje już blisko 70 procent z nich. Pół tysiąca wolontariuszy nadal usiłuje uratować pozostałe.

Dowiedz się, jak wyglądał najdłuższy lot komercyjny, bez ani jednego przystanku, zorganizowany w ostatni weekend.

Wydaje się, że trzeba będzie wydać miliardy dolarów, aby naprawić zniszczenia - stwierdził premier kraju.

Nocleg w parku narodowym, spływ kajakiem między starymi maoryskimi wioskami i wizyta w muzeum prezentującym... największą na świecie kałamarnicę! To tylko niektóre atrakcje, które czekają na was w Nowej Zelandii.

Podczas tej wielodniowej wyprawy zobaczymy między innymi malutkie kiwi, potężne wieloryby i pingwiny o o żółto-niebieskich oczach.

„Europejczyk zapisuje swoje imię piórem, moje jest tutaj” – stwierdził podczas wizyty w Anglii wódz Maorysów Te Pehi Kupe, wskazując na wytatuowaną twarz.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij