Łotwa

Najbardziej pogańskie święto w Europie? Noc Świętojańska na Łotwie. Obowiązkowo z tradycyjnym szukaniem kwiatu paproci. Nawet w Rydze czuć wtedy wyjątkową atmosferę. Ale na Łotwę warto wybrać się nie tylko w czerwcu. Przez cały rok odwiedzić warto wstrząsające Muzeum Okupacji w Rydze, zwiedzić pamiętające historyczne Inflanty zamki i warownie rozsiane po całym kraju czy zajrzeć do słynnego kurortu Jurmała. A miłośnicy natury docenią pewien fakt, o którym mało kto wie. Łotwa to kraj jezior. Jest ich tu przeszło 5 tysięcy.

Dom Kotów, hangary niemieckich sterowców i pozostałości po sowieckich radarach - to wszystko zobaczymy podczas tej wyprawy.

Dziwaczny budynek, na dachu którego siedzą koty, średniowieczne zamki i bagna w tutejszym parku narodowym - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na nas w stolicy Łotwy.

Towarzystwo pije piwo, niekiedy wino z mleczy lub rabarbaru i zajada się topionym serem z kminkiem. O północy odważniejsi idą do lasu, aby szukać mitycznego kwiatu paproci, który ma zapewnić szczęście i dobrobyt.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij