Brazylia

Rio de Janeiro, Sao Paulo, Copacabana, pomnik Jezusa, karnawał i telenowele - to pierwsze skojarzenia, które przychodzą do głowy na temat Brazylii. To kraj kontrastów, w którym demonstracyjne bogactwo przeplata się ze skrajną biedą faweli. Pełen ciekawych i tajemniczych miejsc, dzięki którym turystyka jest ważnym elementem krajowej gospodarki, a jednocześnie tak niebezpiecznym dla turystów, że oficjalne przewodniki ostrzegają przed ryzykiem porwania. Podejmiesz wyzwanie? Mimo wszystko warto.

Dziś w tym miejscu nadal mieszkają ludzie, jest ich jednak cztery razy mniej, niż w najlepszych czasach wioski.

Rabusie działają na dworze, w hotelach i środkach komunikacji publicznej.

Rząd kategorycznie zakazał komukolwiek zbliżać się do tutejszych brzegów.

Zdjęcie dowodzi, że grupie zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.

Różowe delfiny i połów piranii - Brazylia to raj dla wielbicieli morskiego życia! Chociaż... nie tylko.

Pierwszy szkic rzeźby został wyśmiany. Bo chociaż projektant Heitor da Silva Costa wymyślił, że gigantyczny Jezus będzie jedną ręką podtrzymywać krzyż, a w drugiej trzymać glob, oczy krytyków widziały zupełne co innego. Momentalnie do pomysłu przywarł przydomek „Chrystus z piłką”. Prace na pewien czas zostały zawieszone.

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, czego nie należy wwozić do kraju, przed jakimi chorobami warto się zabezpieczyć oraz pod jaki numer trzeba zadzwonić, gdy padnie się ofiarą na przykład kradzieży.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij