Kolumbia

Tak jak w kulturze Kolumbia oferuje spektrum od Shakiry po noblistę Gabriela Garcíę Márqueza, tak i podróżnikom dostarcza wrażeń pełnych kontrastów. W nazywanym często Złotymi Wrotami Ameryki kraju do dziś poczuć można ducha prekolumbijskiej historii i tajemnic starożytnych kultur. Z drugiej strony, wielkie miasta jak Bogota czy Medelin owiewa zła sława miejsc, które bywają areną wojen gangów narkotykowych, a cały kraj znajduje się od pół wieku w stanie wojny domowej z partyzantką FARC. Kto jednak nie boi się stanąć twarzą w twarz z wyzwaniem - nie pożałuje. Dowody znajdziecie w naszych rekomendacjach.

Biegnie aż przez sześć krajów.

Zaraz po wypadku na miejscu pojawiły się inne statki oraz helikoptery ratunkowe.

Sprawdź, które rejony są szczególnie niebezpieczne oraz jak zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem Zika.

Maszyna rozbiła się tuż przed lądowaniem.

Prywatna lekcja salsy, przejażdżka wagonikiem, wiszącym nad ruchliwym miastem i degustacja kawy u boku eksperta - to wszystko czeka nas podczas wyprawy po „Złotych Wrotach Ameryki”.

Osiem lat temu zostało nazwane jednym z 7 Cudów Kolumbii. Trochę ze względu na urokliwą architekturę, trochę z powodu legendy dotyczącej jego powstania. Opowieści, która ma wiele wersji i tak naprawdę chyba nikt nie wie, która jest prawdziwa. Wydaje się jednak, że zwiedzających niewiele to obchodzi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij