Chiny

Poznaj tajemnice terakotowej armii, poczuj niezwykłą atmosferę zwiedzania Wielkiego Muru (którego tak naprawdę wcale nie widać z kosmosu, jak głosi popularna teoria), wybierz się na wyprawę do miejsca, gdzie James Cameron kręcił plenery do hitu "Avatar", odwiedź zatopione miasto Shicheng i na własnej skórze przekonaj się, jak niezwykłym miejscem jest Pekin. Wyprawa do Chin to niezwykła podróż w niesamowite miejsce. Zapraszamy! Zobacz jakie miejsca w Państwie Środka polecają podróżnicy portalu Wyprawy Marzeń!

Wypoczynek w Chinach mogą utrudnić upały, monsunowe deszcze oraz siarczyste mrozy. Sprawdź, kiedy ich unikniesz.

Twórca nie zamierza się zatrzymać.

Ponad 10 tysięcy starych pisuarów, toalet i umywalek. Wszystkie przymocowane do ściany wysokiej na pięć metrów i długiej na sto!

Na podium również sąsiad Stanów Zjednoczonych i azjatycki kraj.

Są potężne, kilkupiętrowe. Może w nich mieszkać nawet… kilkaset osób!

Na tę górę wiodą niezwykle strome i, wydawałoby się, niekończące się schody, przez niektórych nazywane nawet „podniebnymi”. To jednak dopiero początek. Najodważniejszych czeka dużo bardziej przerażająca trasa.

„Jaja prawiczków” czy smażone tarantule. Już same nazwy tych dań działają na wyobraźnię. A co dopiero, gdy przeczytać, z czym naprawdę się to je.

Mieszkańcy wiosek położonych w pobliżu chińskiego zalewu Hongmen Reservoir nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Nigdy nie miało nazwy, a jedynie przedziwny kod, dziś kojarzący się z oznaczeniem strony internetowej, której nie da się wyszukać. Paradoksalnie do niego również nie jest łatwo trafić. Zadbały o to same władze. Nic dziwnego, w końcu budowano tutaj bodaj najgroźniejszą broń na świecie.

Cały teren wygląda, jakby pokryły go czerwone zielska, opisywane w powieści science fiction „Wojna światów” Herberta George’a Wellsa.

W istocie, miejsce może fascynować. Tutaj z ziemi „wyrastają”, celując w niebo, trzy tysiące skalnych kolumn. Jedna ma wysokość 78 szkolnych autobusów, ustawionych jeden na drugim.

W wielkim dole przykrytym halą stało równo, w rzędzie, 6 tys. chłopa z wypalonej gliny.

Nazywają je „Atlantydą Wschodu”. Przez blisko 60 lat spoczywało kilkadziesiąt metrów pod wodą, zapomniane przez wszystkich. Dziś jest popularnym celem podróży nurków z całego świata.

Podczas podróży z Szanghaju do Pekinu przez Xi’an zobaczysz wszystkie najważniejsze zabytki Państwa Środka: między innymi słynny Wielki Mur Chiński oraz Terakotową Armię.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij