Maroko

Co roku zagraniczni filmowcy kręcą tutaj ponad 20 filmów. Byli tu Oliver Stone, Martin Scorsese, Ridley Scott, Sean Connery czy Russel Crowe. Wybierając się w okolice Warzazatz masz duże szanse, by rozpoznać miejsca znane z wielkich, hollywoodzkich produkcji. Plaże oceanu, wysokie szczyty Atlasu, bezdroża pustyni i niesamowita kuchnia - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli jednak postanowisz zejść z utartego szlaku, wybierz się koniecznie do siedzib Berberów. Zobaczysz, jak wypasają kozy... na drzewach. I dowiesz się, skąd bierze się eliksir młodości.

Kiedy jechać do Egiptu i okolicznych krajów? Czy potrzebna są szczepienia? Jak się przygotować i co ze sobą zabrać. Radzi Tomasz Bonek, dziennikarz, podróżnik i redaktor naczelny Wypraw Marzeń.

Planujesz wakacje w marcu? Oto kilka ciekawych kierunków, które warto obrać w tym czasie.

Turyści największy problem mogą mieć z 50-stopniowymi upałami.

W czasie podróży po Maroku zjedziesz rowerem po zboczach gór Atlas, spróbujesz jazdy konnej na piaszczystych plażach As-Sawiry oraz odpoczniesz w tradycyjnej łaźni hammam.

Jeszcze w XVIII wieku obcokrajowcy, a zwłaszcza chrześcijanie, nie mieli prawa wstępu w granice jego murów. Pod karą śmierci. Trzech się odważyło – Francuz, amerykański misjonarz i brytyjski dziennikarz. Tylko dwójce udało się wyjść żywym.

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, w jakie rejony nie jest bezpiecznie się zapędzać oraz do jakich budynków na pewno nie wejdziemy, jeśli nie jesteśmy wyznawcami islamu.

Już w marcu tego roku pojawiła się na niej szczelina, nikt jednak nie spodziewał się, że atrakcja zupełnie się rozpadnie.

Wnętrza sklepików z pamiątkami i glinianych mieszkań zdobią fotosy aktorów i zdjęcia z planów. Nic dziwnego. Zagraniczni producenci kręcą w tym kraju od 20 do 30 filmów rocznie.

Uwielbiam dobrą kuchnię. Arabska, bliskowschodnia, śródziemnomorska - kiedy słyszę te nazwy, od razu ślinianki zaczynają mi szaleć. Moje wyprawy są więc najczęściej podporządkowane kulinariom.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij