Izrael

Tu prehistoria miesza się z nowoczesnością, kulturalny tygiel przez wieki odciskał piętno na architekturze, a większość świętych miejsc każdy zna przynajmniej ze słyszenia. Wyprawa do Izraela to wyjątkowe przeżycie już od samego początku. Sama kontrola bezpieczeństwa na lotnisku bywa wydarzeniem, o którym opowiada się przez lata. Przekonajcie się, co czeka na podróżnika w Betlejem, gdzie warto zajrzeć w Jerozolimie i jakie to wrażenie pływać w jeziorze, po którym chodził Jezus.

- No zaraz ci przyłożę! Wynoś się! Nie macie prawa tego ruszać. Dwóch dorosłych facetów kłóciło się o świecznik. I nawet nie byłoby w tym nic dziwnego, tyle że obaj byli ortodoksyjnymi mnichami, a wszystko to działo się w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Wycieczka do Izraela, Turcji, Hiszpanii a nawet egzotycznego Madagaskaru. Zobacz, gdzie jeszcze warto udać się w czasie majówki.

Udany urlop w Izraelu mogą utrudnić uciążliwe upały lub pora deszczowa. Kiedy ich unikać?

Archeolodzy ogłosili właśnie, że trafili na ślady antycznych zabudowań.

Zobaczysz tajemniczą twierdzę Krzyżowców, odpoczniesz w Ogrodach Bahia i dowiesz się, gdzie Maryja usłyszała, że zostanie matką Jezusa.

Zwiedzanie Starej części Jaffy, wizyta dawnym porcie, a także podziwianie eksponatów największych muzeów miasta – m.in. to czeka na ciebie podczas dwudniowej wizyty w Tel Awiwie. Zobacz, co jeszcze możesz zobaczyć w tej niezwyklej miejscowości.

Zobacz grotę, w której Archanioł Gabriel miał zwiastować Maryi narodzenie syna. Zajrzyj do Bazyliki Narodzenia Pańskiego i zobacz miejsce, na które miała spaść kropla mleka Matki Boskiej.

Stań pod Ścianą Płaczu, wdrap się na Górę Oliwną i zobacz twierdzę, w której Herod chronił się przez przeciwnikami.

W samą porę przed świętami.

Ich uczestnicy pieką ciasteczka w kształcie liści, grają o „gelt” w gry hazardowe lub budują w salonie prowizoryczne świątynie.

Udało się zdjąć marmurową płytę, która zasłaniała wejście do grobowca. Ostatni raz ktokolwiek zaglądał tutaj w… 1555 roku.

Powiedzmy sobie jasno - to nie był zwykły wyjazd i zwykłe miejsce zawodów. Być może raz na kilka, kilkanaście lat, albo raz w życiu ma się możliwość realizacji własnej sportowej pasji w miejscu znanym z Biblii, tam gdzie żył i nauczał Jezus z Nazaretu.

Wyprawa rozpoczyna się na wybrzeżu słonecznego Tel Awiwu, a kończy w pięknej Jerozolimie. Po drodze zobaczysz między innymi wspaniałe wzgórza Golan, wykąpiesz w jacuzzi położonych malowniczo tuż przy wodospadzie oraz natkniesz na rzymski amfiteatr i imponujące akwedukty.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij