Indie

Szokujące obrazy z brzegu Gangesu większość Europejczyków wprawią w zdumienie. Codziennie trwają tu setki rytuałów. Jedne malownicze i wzniosłe, inne nieco przerażające. Natknąć się na nie można oczywiście nie tylko nad świętą rzeką. Również w świątyniach. W niektórych do dziś obejrzeć można... orgię! Zapraszamy w podróż do kraju, gdzie pociągami jeździ się siedząc na dachu, liczba pałaców i świątyń - nad którymi góruje oczywiście Taj Mahal - jest nieprzebrana, a o jakości kuchni nikogo przekonywać nie trzeba.

Duety, trójkąty, czworokąty. Z nogami na ścianie, na łóżku i na stojąco. A wszystko to w świątyni. W Indiach.

Szukasz alternatywnej formy dla masowej turystyki? Potrzebujesz czasu na wyciszenie się, w otoczeniu surowej przyrody? Pragniesz przeżyć niezapomnianą przygodę? Wyrusz w 14-dniową podróż do Indii! Wyruszamy 22 lipca 2018 roku, wracamy 4 sierpnia.

Zwiedzanie Indii nie ułatwiają uciążliwe upały oraz gwałtowne deszcze. Sprawdź, kiedy ich unikać.

Planujesz wakacje w marcu? Oto kilka ciekawych kierunków, które warto obrać w tym czasie.

Od początków sierpnia mieszkańcy zastanawiali się, skąd nagle na ulicach pojawiły się zwierzęta o nietypowej sierści.

Sprawdź, czego nie wolno przewozić przez granicę i korzystanie z jakich urządzeń może się zakończyć osadzeniem w więzieniu.

Ich uczestnicy pieką ciasteczka w kształcie liści, grają o „gelt” w gry hazardowe lub budują w salonie prowizoryczne świątynie.

Wczorajsza akcja ratunkowa zakończyła się fiaskiem - nie udało się uratować drugiego alpinisty, który usiłował zdobyć szczyt Shivling.

Każdego dnia o świcie kąpie się tu 50 tys. osób. Rzeką płynie wszystko: miejskie ścieki, śmieci z restauracji i domów i… fragmenty trupów.

Zobacz potężne wiejskie osiedle i poznaj historię największego litego kryształu na świecie. Przekonaj się, że Indie to kraj skrajności.

Budynek, który tak zachwycił maharadżę, że kazał przemalować wszystkie inne domy w mieście na ten sam kolor. Pałace lokalnych szejków i doskonała baranina - to wszystko czeka na ciebie podczas tej wyprawy.

Potężny minaret, największe obserwatorium astronomiczne w Indiach oraz jeden z siedmiu cudów świata. To wszystko zobaczysz podczas niecałego tygodnia w tym kraju.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij