Wietnam

Planujesz wakacje w marcu? Oto kilka ciekawych kierunków, które warto obrać w tym czasie.

Jak osobliwe podejście do historii wymusiły między innymi amerykańskie hity filmowe, tłumaczy Andrzej Meller, korespondent wojenny, dziennikarz i podróżnik.

Straty są szacowane na dziesiątki milionów dolarów.

Sprawdź między innymi, za co grozi nawet kara śmierci.

Wysoka wilgotność powietrza oraz ulewne deszcze mogą być uciążliwe dla osób odwiedzających to miejsce. Podpowiadamy, kiedy ryzyko ich występowania jest najmniejsze.

Jedna z najpiękniejszych plaż świata, muzeum starożytnych rzeźb i malownicze Góry Marmurowe – to tylko niektóre atrakcje, jakie możesz zobaczyć w tym wietnamskim mieście.

Hội An, dzięki wyjątkowym zabytkom, wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas trzydniowego pobytu zobaczysz większość z nich. Ponadto odwiedzisz Muzeum Ceramiki, przejdziesz przez japoński most oraz spróbujesz prawdziwej wietnamskiej kawy.

Za kilka dolarów rzucałem granatami, biegałem w podziemnych tunelach i uczyłem się sztuki kamuflażu w dżungli.

Najwyższa świątynia Wietnamu, kompleks dawnych budynków cesarskich oraz grobowce byłych władców kraju – to wszystko zobaczysz podczas trzydniowego pobytu w Hue.

Wietnamski Da Lat był swego czasu nazywany „Małym Paryżem”. Nic dziwnego skoro w centrum miasta stoi wieża Eiffla. To jednak nie jedna atrakcja, jaka czeka na ciebie w tym miejscu. W ciągu trzech dni będziesz podziwiać postkolonialną architekturę, zobaczysz plantacje herbaty, odwiedzisz kilka zabytkowych świątyń oraz poznasz podstawowe tajniki gry w golfa!

Zobacz Zakazane Miasto, spróbuj przysmaków na lokalnym markecie i przejedź między polami ryżowymi.

Podziemne labirynty wykorzystywane przez Wietkong, wioski zbudowane z liści palmowych i tysiące łodzi, na których dostaniemy najlepsze przyprawy i wyroby rękodzielnicze.

Jest tak duża, że z powodzeniem zmieściłby się w niej czterdziestopiętrowy nowojorski wieżowiec. Niestety, nie każdy chętny będzie w stanie zobaczyć ją na własne oczy. I nie chodzi wyłącznie o ogromny koszt wyprawy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij