Litwa

Chcesz spotkać Lenina? I do tego - wiecznie żywego. To możliwe. Wystarczy wybrać się do Parku Grutas, niedaleko miasta Druskieniki. Skansen poradzieckiej historii naszych sąsiadów, nazywany w przewodnikach miksturą absurdu i horroru, koniecznie trzeba uwzględnić w planach wizyty na Litwie. Oczywiście obok obowiązkowego dla każdego Polaka Wilna, Kowna z wyjątkowym Muzeum Diabłów czy portowej Kłajpedy. A miłośnicy dwóch kółek koniecznie powinni zabrać rowery ze sobą. Rajd wybrzeżem Bałtyku to wyzwanie, z którym warto się zmierzyć.

Miejsce pochówku polskich władców, brama znana z inwokacji „Pana Tadeusza” i wzgórze usiane krzyżami – to nie wszystko, co koniecznie musisz zobaczyć w tym kraju.

Ceny niższe nawet o 30 procent, niż podczas majówki. Gdzie?

Niestety, wiele krajów nie ma się z czego cieszyć.

Nie musisz mieć luksusowej maszyny i lecieć z Sydney do Los Angeles.

Władze rozstawiły nawet agentów wokół całego terenu, którzy mieli pilnować, żeby nikt nie wśliznął się pod osłoną nocy, z lasu, aby ustawić kolejny symbol...

Czeka nas niezapomniana podróż wybrzeżem Morza Bałtyckiego, przez wyspę Ruś i wioskę dawnych rybaków na Mierzei Kurońskiej.

Zobaczymy rezydencję zdobywcy Nagrody Nobla, zwiedzimy wyjątkowe Muzeum Diabła i policzymy owady, zatopione w tysiącach bursztynów.

Zdarza się, że po litewskim parku pamięci przechadzają się sobowtóry komunistycznych polityków lub grupy aktorów, poprzebieranych za pionierów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij