Nepal

Kraj kojarzony przede wszystkim z wyprawami na himalajskie ośmiotysięczniki. Nic dziwnego, skoro prawie cztery piąte tego niewielkiego kraju leży na poziomie powyżej 6000 metrów nad poziomem morza. Na śmiałków czeka tu do zdobycia ponad 400 szczytów, a gospodarka opiera się w dużej mierze na usługach turystycznych. Tym bardziej, że zdobycie ponad 380 gór wymaga zgody władz. Oczywiście - płatnej. Kiedy już jednak uda się załatwić wszystkie formalności, nagrodą będą niesamowite przeżycia. Z możliwością osobistego poznania żyjącej bogini włącznie.

A mimo to dwójce Polaków udało się go przejść. Bez wsparcia, kucharzy i tragarzy.

Bhaktapur to nepalskie miasto, które w 2015 roku nawiedziło wielkie trzęsienie ziemi, doszczętnie niszcząc wiele zabytków. Część z nich na szczęście ocalała, niektóre już zostały odbudowane. Warto więc na własne oczy zobaczyć Pałac 55 okien, świątynię ukrytą w lesie oraz klasztor, w którym karmi się... szczury!

Zobacz stupę, która "patrzy" na wiernych namalowanymi na ścianach oczyma, podpatruj buddyjskich mnichów i zapuść się do... Ogrodu Marzeń.

Rejs kajakiem po jeziorze Phewa Tal, odpoczynek z widokiem na las rododendronów, a nawet lot na paralotni - to tylko niektóre atrakcje, czekające ciebie w okolicach tego nepalskiego miasteczka.

Nie może dotknąć ziemi, a kiedy się zrani, bądź dostanie pierwszej miesiączki, bogini opuszcza jej ciało. A wówczas traci urząd.

Wizyta w wysokogórskiej wiosce, słynącej z doskonałych tancerzy i relaks z widokiem na jeden z najwyższych szczytów Ziemi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij