Kuba

Wyprawy na Kubę oferują wszystkie liczące się biura podróży. I nic dziwnego - ten wyjątkowy kraj jest nie tylko atrakcyjny turystycznie, ale i przystępny cenowo. Potrafi budzić też sentymenty, jako enklawa dawnego bloku wschodniego, do którego sami kiedyś należeliśmy. Kubę jednak warto zwiedzić po swojemu. Bo choć oczywiście nie można ominąć Hawany, nie pójść śladami filmowych bohaterów, zrezygnować z kosztowania kawy i cygar czy wreszcie tańczenia rumby, to jednak jeśli zejść z utartych szlaków, zobaczyć można znacznie więcej. I ciekawiej.

W kwietniu często można kupić bilety lotnicze w bardzo niskiej cenie. Jest to więc idealny czas na urlop za granicą. Gdzie najlepiej się wybrać?

Planujesz wakacje w marcu? Oto kilka ciekawych kierunków, które warto obrać w tym czasie.

Wbrew pozorom na Kubie przez okrągły rok nie panują przyjemne, wysokie temperatury. Są okresy, w których lepiej omijać to miejsce, chociażby ze względu na szalejące huragany lub uciążliwą porę deszczową.

Naukowcy, którzy właśnie skończyli badać to miejsce wspominają, że na otaczających basen ścianach znajdowali masy martwych, pokrytych solą krabów i równonogów.

Zobacz plantację ziół, kukurydzy oraz kawy, zapal mocne cygaro i przetańcz całą noc na ulicach stolicy. To tylko początek atrakcji, które czekają na ciebie w tym kraju.

Rum, cygara, kolorowe chryslery i packardy – niepowtarzalny klimat wyspy przyciąga turystów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij