Kanada

Pierwsze skojarzenie: klonowy liść, konna policja, Celine Dion i dzielony ze Stanami Zjednoczonymi wodospad Niagara. Mało kto jednak wie, że Kanada jest ojczyzną Supermana, a pierwowzorem Metropolis było Toronto. Miłośnikom kraju klonowego liścia proponujemy wyprawy zarówno szlakiem wielkich miast - Toronto, Montrealu, Vancouver, Ottawy czy Quebecu - ale również ścieżkami surowej i często jeszcze dzikiej przyrody. To o tyle łatwiejsze, że do Kanady od kilku lat możemy podróżować bez wiz.

Futurystyczny wygląd, jazda rodem z rollercoastera albo widok na śmiercionośne zbocze – niektóre kolejki górskie oferują znacznie więcej, niż tylko przejazd na stok. Oto 10 miejsc, w których narciarze już na wyciągu będą mogli przeżyć niezapominaną przygodę.

Zobacz spektakularne klify oraz jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich w Ameryce Północnej.

W pobliżu archipelagu, leżącego u wybrzeży Kanady, ma się znajdować cała masa zatopionych statków.

Premier Kanady już określił zdarzenie mianem „ataku terrorystycznego”.

Z daleka akwen wygląda, jakby pojawiły się na nim potężne oka tłuszczu.

Może wprawić w zdumienie. Okazuje się na przykład, że gdyby linie brzegowe wszystkich jezior na świecie połączyć w jedną ścieżkę, można by było przejść nią na Księżyc i z powrotem aż 10 razy!

Pod budynek szkoły w Michigan zajeżdżają dziesiątki czerwonych samochodów. Na tablicach rejestracyjnych: „HOHOHO”, „IMCLAUS”. Ponad sto osób przyjechało tu z całych Stanów, Kalifornii, a nawet Danii i Norwegii.

Wrak z 1872 roku nie jest jedynym odkryciem nurków w tutejszych akwenach.

Nurek, chwilę po tym, jak znalazł tajemniczy przedmiot, przejrzał w sieci zdjęcia pocisków z okresu Zimnej Wojny. – Wyglądały zupełnie jak on – zapewnia.

Spróbujemy rybnych ciastek, zajrzymy do domu rybaka i odszukamy ślady Aleksandra Grahama Bella.

„Ten bohater jest idealnym uosobieniem kanadyjskiej osobowości” – przekonywał swego czasu tamtejszy pisarz Mordecai Richler. Nic dziwnego, w końcu jeden z twórców kultowej komiksowej postaci pochodził z Toronto.

Przed wyjazdem koniecznie sprawdź, czego kategorycznie nie wolno wwozić oraz ile kosztuje opieka medyczna w tym kraju.

Zanurzone kilka metrów pod wodą lub swobodnie chwiejące się na linach, przywiązanych do wysokich gałęzi drzew. Mieszkańcy Ameryki Północnej goszczą turystów nad i pod wodą, głęboko w jaskiniach oraz w powietrzu. Zobaczcie pięć hoteli postawionych w najdziwniejszych miejscach na tym kontynencie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij