Kostaryka

Kojarzy się nam przeważnie z kawą i bananami. Jako cel wypraw wymieniana jest znacznie rzadziej, a to błąd. Kostaryka to kraj, do którego podróżować można przez cały rok. Nie tylko po to, by spędzić czas na gorącej plaży czy nurkując do raf koralowych. Wiecznie zielona dżungla i niebezpieczne wulkany też mają swoich miłośników, do których warto choć na chwilę się zaliczyć. A jeśli uda się wam odwiedzić Kostarykę w grudniu, koniecznie zobaczcie niesamowitą paradę wozów oxcarts w stolicy, San Jose. Wrażenia gwarantowane!

Przed wyjazdem sprawdź, czego kategorycznie nie wolno przewozić przez granicę oraz jak zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem Zika.

Powstają od blisko 120 lat i nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, żeby na zawsze zniknęły z dróg. Wjadą tam, gdzie nie zmieszczą się ciężarówki, a poza tym są powodem do nieskrywanej dumy, odkąd UNESCO wpisało je na listę światowego dziedzictwa.

Możesz tu podziwiać wiecznie zielone lasy deszczowe oraz wędkować na skraju parku narodowego. Uroku wyprawie dodają również sami Kostarykanie, którzy uznawani się za jeden z najbardziej przyjaznych narodów na świecie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij