Nigeria

To piękny, choć uchodzący za niebezpieczny zakątek świata. Poszukiwacze przygód mogą tu jednak liczyć na wiele niezapomnianych przeżyć. To właśnie z nigeryjskiego portu Badagri wyruszały do Ameryki największe statki wiozące do nowego świata czarnoskórych niewolników. Historią przesiąknięte jest też Ibadan - najstarsze miasto Afryki Zachodniej, dawna stolica kraju - Lagos czy liczące ponad dwa tysiące lat Calabar. Wybierz się też do Gurary, gdzie zobaczysz ponad 30-metrowe wodospady. Pamiętaj tylko o jednym - piekelnie trudno wywieźć z Nigerii lokalne pamiątki. Celnicy na granicy potrafią najmniejszy drobiazg uznać za bezcenny zabytek i zażądać zezwolenia na jego wywóz.

Przed wyjazdem sprawdź, jakiego rodzaju pamiątek nie wolno wywozić z tego kraju, jakich obiektów fotografować oraz czego ubierać.

To tutaj powstaje niemal 50 filmów tygodniowo.

Trudna sytuacja polityczna w Nigerii sprawia, że kraj ten często omijany jest przez podróżników wybierających się do Afryki. Niesłusznie. Zobaczysz tutaj kilkudziesięciometrowe wodospady, odlewnie brązu oraz budynki, w których niewolnicy czekali na transport.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij