Argentyna

Zatańczyć tango w Buenos Aires, czy może stawić czoła zboczom Aconcaguy, najwyższego szczytu obu Ameryk? Którykolwiek cel obierzesz, pamiętaj, żeby nigdy nie przywozić do Argentyny... karmy dla zwierząt. Ani kwoty przekraczającej 10 tysięcy dolarów w gotówce. To pierwszy krok do poważnych problemów. Lepiej nie kusić losu i spróbować słynnego na cały świat „demonicznego wynalazku”, za którego wypicie groziła tu kiedyś ekskomunika. Dziś raczą się nim na całym świecie, ale w Argentynie smakuje wyjątkowo.

Biegnie aż przez sześć krajów.

Zabawimy się w klubie La Ventana, znajdziemy tuż przy osławionym wodospadzie Iguazu Falls i zobaczymy jedne z najsłynniejszych lodowców na świecie - Petito Moreno.

Nawet usilne starania Jezuitów i kościoła katolickiego nie zwalczyły fascynacji mate. Z Argentyny podbiła ona Brazylię i Urugwaj, Europę Wschodnią, a nawet Azję.

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, czego kategorycznie nie wolno wwozić do tego kraju, jakie są numery do polskich placówek dyplomatycznych oraz ile kosztuje opieka medyczna.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij