Kambodża

Miłośnicy amerykańskiego kina akcji pomyślą od razu „Lara Croft i Tomb Rider”. Pasjonaci historii - o Angkor Wat, największej do dziś świątyni na świecie. A także o tych mniej znanych, dobrze ukrytych w dżungli. Zapraszamy was też na wyprawę do nie mniej niecodziennego miejsca, do pływającej wioski na jeziorze Tonle Sap. Tam życie sprawa wrażenie, jakby zatrzymało się kilka stuleci temu. A najlepiej - jak mówią sami mieszkańcy - zarabiają węże.

Kambodża może okazać się bardzo przyjemnym miejscem do spędzenia urlopu, jeśli tylko ominiemy uciążliwą porę deszczową.

Sprawdź, jakie dokumenty są wymagane na granicy oraz jakie choroby stanowią zagrożenie w tym kraju.

Zobacz świątynię Angkor, poznaj wyjątkowe przysmaki Kambodży oraz udaj się do tak zwanych pływających gmin, czyli wiejskich osad, wzniesionych na wodzie.

„Jaja prawiczków” czy smażone tarantule. Już same nazwy tych dań działają na wyobraźnię. A co dopiero, gdy przeczytać, z czym naprawdę się to je.

To miasto, które nie jest zbyt często odwiedzane przez turystów. Tymczasem w trzeciej pod względem wielkości aglomeracji Kambodży zobaczysz między innymi imponujący bambusowy most, fabrykę gumy czy majestatyczne sanktuarium, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wypatrywanie rzadkich delfinów rzecznych, zwiedzanie zabytkowych świątyń, poznanie tajników wyrobu tradycyjnego kambodżańskiego makaronu oraz spacer po plantacjach popularnych owoców – to tylko część atrakcji, jakie czekają na ciebie w Krâchéh.

No cóż, ten film nie był dziełem wysokich lotów, a gra Angeliny Jolie po prostu słaba. Ale jego sceneria... Fascynująca!

Kiedyś jakiś rybak stwierdził, że nie opłaca mu się wracać z połowu do domu na brzegu. Zbudował więc chatę na łódce.

Wizyta w pływającej wiosce, spacery labiryntem świątynnych korytarzy i odpoczynek w centrum przeznaczonym do opieki nad zagrożonymi zwierzętami - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na nas w Kambodży.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij