Stany Zjednoczone

Kraj pełen kontrastów. Od Manhattanu, Las Vegas, Kaliforni z Los Angeles i Hollywood czy Florydę z Miami, po kultową Route 66, dzikie Góry Skaliste, Alaskę, Hawaje czy Park Yellowstone. Wszystkich atrakcji nie sposób wyliczyć jednym tchem. Dlatego pomysłów i inspiracji na wyprawę do kraju spod znaku gwieździstego sztandaru mamy dla Was kilka. Sami zdecydujcie, czy wolicie gościć w dzielnicy maklerów, obejrzeć zatopione w lawie samochody, czy raczej spędzić noc w hotelu, do którego dostać się można jedynie z akwalungiem.

Choćbyś chciał, nie przejdziesz jej boso.

Miała podobno powierzchnię prawie 2400 stóp kwadratowych.

Jeden osiadł na łacie piasku, tuż przy wodzie. Drugi nieco dalej, pod palmami.

– Wylaliśmy nad tym wiele krwi, potu i piwa – przekonuje twórca.

Cała waży nawet blisko tonę, a sama jej szczęka - około 54 kilogramów.

Występuje tylko w lutym, najczęściej zaczyna się 16. dnia miesiąca. Najczęściej, bo zdarzają się przesunięcia tego terminu. Na przykład w tym roku zjawisko to można oglądać już od 12. lutego. A jest na co popatrzeć!

Oto TOP14 miejsc, w które singielki powinny się wybrać w tym terminie.

Wygląda jak miejsce, do którego się ucieka. Aby się skryć przed kimś, lub zapomnieć o jakiejś tragicznej historii. I tak też było w rzeczywistości.

Jeszcze na początku XX wieku mieszkańcy pobliskiego miasta zrobili tu sobie wysypisko śmieci. Na piasku nad Oceanem Spokojnym lądowało wszystko: elektrośmieci, stare, psujące się samochody i całe tony szkła.

Tego rodzaju zjawiska dotąd notowano głównie na Syberii, w Arktyce lub Skandynawii.

Niestety, wiele krajów nie ma się z czego cieszyć.

W XIX wieku wydrążono w tym drzewie tunel, tak szeroki, że mogły przez niego przejeżdżać auta.

Wejście na nie jest zabronione od blisko 30 lat, a mimo to wciąż ktoś próbuje to zrobić. Na nic zdają się kary sześciomiesięcznego więzienia lub grzywny sięgającej 600 dolarów.

"Dziennikarz zidentyfikował długie na ponad 9 metrów czarne ślady wzdłuż przedniej, prawej strony kadłuba, tuż za miejscem, w które uderzyła góra lodowa".

- Teren naszej posesji zaczyna się dokładnie tam, gdzie widać akurat grzbiet fali – przekonuje Carol Dawson, wskazując punkt położony ponad 150 metrów w głąb morza.

W Stanach Zjednoczonych – wcale nie Wielki Kanion Kolorado, ale… Central Park! We Francji… nie, wcale nie wieża Eiffla, ale Muzeum Orsay przyciąga najbardziej turystów.

W najlepszych czasach żyło tu około 300 osób. Sami mężczyźni, górnicy.

Ziemia zaczęła pękać. Przed 12-latkiem tak nieoczekiwanie, że mało brakowało i dzieciak zginąłby w głębokiej pieczarze. Z dziur leciał śmierdzący dym, zatruwający powietrze.

Pod budynek szkoły w Michigan zajeżdżają dziesiątki czerwonych samochodów. Na tablicach rejestracyjnych: „HOHOHO”, „IMCLAUS”. Ponad sto osób przyjechało tu z całych Stanów, Kalifornii, a nawet Danii i Norwegii.

Wrak z 1872 roku nie jest jedynym odkryciem nurków w tutejszych akwenach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij