Stany Zjednoczone

Kraj pełen kontrastów. Od Manhattanu, Las Vegas, Kaliforni z Los Angeles i Hollywood czy Florydę z Miami, po kultową Route 66, dzikie Góry Skaliste, Alaskę, Hawaje czy Park Yellowstone. Wszystkich atrakcji nie sposób wyliczyć jednym tchem. Dlatego pomysłów i inspiracji na wyprawę do kraju spod znaku gwieździstego sztandaru mamy dla Was kilka. Sami zdecydujcie, czy wolicie gościć w dzielnicy maklerów, obejrzeć zatopione w lawie samochody, czy raczej spędzić noc w hotelu, do którego dostać się można jedynie z akwalungiem.

Futurystyczny wygląd, jazda rodem z rollercoastera albo widok na śmiercionośne zbocze – niektóre kolejki górskie oferują znacznie więcej, niż tylko przejazd na stok. Oto 10 miejsc, w których narciarze już na wyciągu będą mogli przeżyć niezapominaną przygodę.

Linie United Airlines wprowadzają zakaz podróżowania ze zwierzętami, które dotąd były wpuszczane na pokład jako tzw. wsparcie emocjonalne dla ich opiekunów. Oznacza to koniec podróżowania z wymyślnymi podopiecznym.

Choćbyś chciał, nie przejdziesz jej boso.

Miała podobno powierzchnię prawie 2400 stóp kwadratowych.

Jeden osiadł na łacie piasku, tuż przy wodzie. Drugi nieco dalej, pod palmami.

– Wylaliśmy nad tym wiele krwi, potu i piwa – przekonuje twórca.

Cała waży nawet blisko tonę, a sama jej szczęka - około 54 kilogramów.

Występuje tylko w lutym, najczęściej zaczyna się 16. dnia miesiąca. Najczęściej, bo zdarzają się przesunięcia tego terminu. Na przykład w tym roku zjawisko to można oglądać już od 12. lutego. A jest na co popatrzeć!

Oto TOP14 miejsc, w które singielki powinny się wybrać w tym terminie.

Wygląda jak miejsce, do którego się ucieka. Aby się skryć przed kimś, lub zapomnieć o jakiejś tragicznej historii. I tak też było w rzeczywistości.

Jeszcze na początku XX wieku mieszkańcy pobliskiego miasta zrobili tu sobie wysypisko śmieci. Na piasku nad Oceanem Spokojnym lądowało wszystko: elektrośmieci, stare, psujące się samochody i całe tony szkła.

Tego rodzaju zjawiska dotąd notowano głównie na Syberii, w Arktyce lub Skandynawii.

Niestety, wiele krajów nie ma się z czego cieszyć.

W XIX wieku wydrążono w tym drzewie tunel, tak szeroki, że mogły przez niego przejeżdżać auta.

Wejście na nie jest zabronione od blisko 30 lat, a mimo to wciąż ktoś próbuje to zrobić. Na nic zdają się kary sześciomiesięcznego więzienia lub grzywny sięgającej 600 dolarów.

"Dziennikarz zidentyfikował długie na ponad 9 metrów czarne ślady wzdłuż przedniej, prawej strony kadłuba, tuż za miejscem, w które uderzyła góra lodowa".

- Teren naszej posesji zaczyna się dokładnie tam, gdzie widać akurat grzbiet fali – przekonuje Carol Dawson, wskazując punkt położony ponad 150 metrów w głąb morza.

W Stanach Zjednoczonych – wcale nie Wielki Kanion Kolorado, ale… Central Park! We Francji… nie, wcale nie wieża Eiffla, ale Muzeum Orsay przyciąga najbardziej turystów.

W najlepszych czasach żyło tu około 300 osób. Sami mężczyźni, górnicy.

Ziemia zaczęła pękać. Przed 12-latkiem tak nieoczekiwanie, że mało brakowało i dzieciak zginąłby w głębokiej pieczarze. Z dziur leciał śmierdzący dym, zatruwający powietrze.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij