Australia

Kangur i koala to niekwestionowane symbole Australii. W naturze żyją tylko tutaj. Jednak nie tylko one. Naukowcy szacują, że aż ośmiu na dziesięć gatunków, występujących na tych terenach, nie da się spotkać nigdzie indziej. Australia to zdecydowanie wyjątkowe miejsce. Doskonały kierunek na wyprawę marzeń. Dlatego zapraszamy was na przykład na Wyspę Kangura. Zwłaszcza do Zatoki Fok, która uchodzi za najpiękniejsze miejsce w Australii. I oczywiście do Red Center, w święte miejsca Aborygenów. Do dziś skrywają jeszcze nie jedną zagadkę.

Całe ciało jest porażone i jeśli nie dostaniesz jak najszybciej antytoksyny, umrzesz.

Nawet oglądana z bliska woda nie traci swojej nietypowej barwy. Wlana do pojemnika, wciąż pozostaje różowa.

Niektóre mają kilka, inne nawet kilkanaście metrów wysokości lub długości. To naprawdę warto zobaczyć!

Wymyślił je jeden człowiek!

Blisko 7 tysięcy lat temu mieszkańcy musieli się stąd wynieść, gdy osiedlom zaczął zagrażać gwałtownie podnoszący się poziom morza.

Fragment zalanego osiedla ludzkiego, zamieszkiwanego nawet 50 tysięcy lat temu, został odkryty przy zachodnim wybrzeżu Australii.

Ponad 45 tysięcy domów jest bez prądu, ponad 25 tysięcy osób zostało ewakuowanych.

Zaraz po katastrofie na miejscu pojawiło się osiem zastępów straży pożarnej. Świadkowie mówili o „eksplozji mieniącej się na pomarańczowo”.

Nie musisz czekać do nocy, choć wydawałoby się, że wtedy będzie najlepiej widoczne. Wystarczy, żebyś wszedł w głąb tunelu Newnes, w którym jeszcze do 1932 roku ciągnęła się linia kolejowa.

Naukowcy obawiają się, że w ciągu najbliższych dni podobnych zgonów może być jeszcze więcej.

W typowym podziemnym domu znajdzie się miejsce na trzy łóżka, kuchnię, salon i łazienkę. Cena? Porównywalna z postawieniem podobnej wielkości lokum na powierzchni.

Australijczycy, którzy mieszkają po sąsiedzku, mają dość. „Nie mamy żadnej prywatności” – przekonują.

To popularne miejsce wśród turystów. Jednak po tym, co wydarzyło się tu w Boże Narodzenie, władze "nie miały innego wyjścia".

Wykorzystano drożdże, pozyskane z 26 butelek, zatopionych wraz z okrętem oraz zapisy ówczesnych receptur.

Wiekowy potomek Aborygenów jest przekonany, że to „duchy wskazały mu drogę”. Uszedł ledwie kilka metrów i trafił na „jedno z najważniejszych miejsc w australijskiej prehistorii”.

Podziemne miasto Coober Pedy, sierociniec kangurów i prawdziwe mieszkania, ukryte w zagłębieniach skalnych.

Jest trzecią co do wielkości wyspą Australii. Turystów przyciągają niesamowite widoki oraz niezwykłe zwierzęta.

Ponad 300 metrów wysokości i 8 km obwodu. Symbol Australii. Magiczne i święte miejsce. Długo sądzono, że jest drugim co do wielkości monolitem świata - ustępując tylko, też australijskiemu - Mount Augustus, położonemu w zachodniej części kontynentu.

Sprawdzono ponad 400 linii z całego świata. Niemal 50 z nich dostało tylko trzy gwiazdki z siedmiu możliwych lub mniej! Twórcy rankingu analizowali szereg danych, między innymi to, czy przewoźnik znajduje się na europejskiej czarnej liście linii lotniczych.

W Australii jest ponad 378 gatunków ssaków, 828 gatunków ptaków, 4 tysiące gatunków ryb i 440 gatunków jaszczurek i węży” – szacuje portal Australia.com.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij