Afganistan w 7 dni. Poznając zawiłą historię regionu

Kabul
Wikimedia/Joe Burger/CC 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Afganistan
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczymy najpiękniejsze dywany, imponujące meczety i zniszczone zabudowania obronne. A to dopiero początek!

Kabul

Wyprawę po Afganistanie rozpoczynamy od stolicy kraju. Warto tutaj zobaczyć Muzeum Kabulu, aby zapoznać się z zawiłą historią regionu. Ponadto polecamy Stary Pałac, Ogrody Babur Shah's, Ptasi Rynek oraz jedne z najstarszych ulic na świecie w samym centrum rynku.

Ponadto w mieście znajdziemy mauzoleum króla Zachar na Shah oraz grobowiec jego ojca. Bezsprzecznie powinniśmy jeszcze wspiąć się na lokalną TV Towers Mountain, skąd można zobaczyć cały Kabul. Na koniec polecamy jeszcze zniszczony fort Bala Hasar.

Mazar-i Szarif

Kontynuujemy naszą podróż, kierując się tym razem w stronę Mazar-i Szarif, które uważane jest za miejsce pochówku proroka Aliego. Warto zobaczyć więc przede wszystkim imponujący grobowiec. Mazar znane jest także jako ośrodek produkcji dywanów, jeśli więc chcemy przywieźć z Afganistanu tego rodzaju pamiątkę, nie znajdziemy lepszego miejsca na zakupy.

Mazar-i Szarif

Drugi dzień w Mazar-i Szarif spędzamy na zwiedzanie północnej części miasta, przede wszystkim obfitującej w imponujące meczety. 

Balkh

Dzisiaj wyruszamy do pobliskiego miasta Balkh, w którym zobaczymy starożytne ruiny oraz drugie największe muzeum w kraju - Balkh Museum, znane także jako Museum of the Blue Mosque.

Kabul

Wczesnym rankiem wyruszamy na południe, aby dostać się do Hindu Kush z Salang Tunnel, położonego na wysokości 3363 metrów. Tunel wybudowali Sowieci w latach 1958-64. W 1979 roku transportowano tędy czołgi. Tunelem można dziś dostać się na południe Afganistanu, gdzie warto przejechać przez część równiny Shomali aż do Charikaz. 

Dolina Pandższeru

Dzisiaj wyruszamy wczesnym rankiem do Doliny Pandższeru i legendarnej twierdzy komendanta Amheda Shaha Massoud. W tym miejscu Massoud pokonał Rosjan aż 15 razy. Dziś w tych okolicach można spotkać wielu dziennikarzy, relacjonujących to, co się dzieje w regionie. Będąc w Dolinie nie możemy pominąć grobu Amheda Shaha Massoud oraz jego dawnej siedziby w Astanie.

Dolina Pandższeru - Kabul

Wracamy do Kabulu. Jeśli czas pozwoli, możemy się udać na ostatnie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij