Albania w 7 dni. Poznaj największe skarby Bałkanów

Vlora
Pixabay/wstuppert/CC BY-NC-SA 2.0 | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Albania
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Tajemnicze zamki, słynna droga, pamiętająca starożytnych Rzymian oraz urokliwe plaże - wszystko to zobaczymy podczas tej wyprawy.

Tirana

Lądujemy na lotnisku w stolicy Albanii i udajemy się do hotelu. Dziś zwiedzamy Narodowe Muzeum Historyczne w stolicy oraz rynek i próbujemy w którejś z tamtejszych restauracji lokalnej kuchni. 

Szkodra - Kruja - Tirana

Dziś zaraz po śniadaniu wyruszamy do miasta Shkodra, w którym możemy zobaczyć zamek Rozafa. Następnie kierujemy się do miasta Kruja - centrum albańskiego ruchu oporu przeciwko Turkom. Na nocleg wracamy do stolicy kraju.

Wlora i okolice

Wlora, do której dotrzemy samolotem, to miasto, które warto zwiedzić nie tylko ze względu na malownicze położenie nad morzem, ale również na to, że to właśnie tutaj ogłoszono albańską niepodległość. Po drodze zatrzymujemy się w średniowiecznym klasztorze Ardenica oraz w mieście Apollonia, położonym przy słynnej Via Egnatia, która była w czasach starożytnego Rzymu jedną z najważniejszych dróg regionu. 

Saranda - Butrint

Dziś ruszamy do miasta Saranda, położonym nieopodal Morza Jońskiego. Można tu wypocząć na urokliwych plażach. Następnie kierujemy się do niewielkiej osady Butrint, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na noc wracamy do Sarandy.

Berat - Gjirokastra

Wczesnym rankiem jedziemy do Berat. Podróż trwa około 4,5 godziny. Po drodze wstępujemy do miasta Gjirokastra - miejsca urodzin byłego albańskiego prezydenta Envera Hodży, które również zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, między innymi ze względu na tamtejszą charakterystyczną architekturę. Na miejscu odwiedzamy średniowieczny zamek, który był używany jako więzienie w okresie komunistycznej dyktatury. Następnie udajemy się na noc do Berat.

Berat - Durres

Rano zwiedzamy Berat, a następnie udajemy się do Durres. Tam zwiedzamy miejscowy zamek oraz Muzeum Onufri. W murach tego grodu ludzie żyją w domach, liczących sobie kilkaset lat. Mieści się tu blisko 40 kościołów, z których 7 zostało przekształconych w muzea. 

Tirana

Powrót do domu. Jeśli czas pozwoli, warto wybrać się na szybkie zakupy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij