Armenia w 7 dni. Zobacz najpiękniejsze świątynie świata

Armenia
Wikipedia/MrAndrew47/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Armenia
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zwiedzisz tętniący życiem Erywań, zobaczysz starożytne klasztory Chor Wirap i Norwank, odwiedzisz pogańską świątynię w Garni, a także spróbujesz kilku tradycyjnych ormiańskich przysmaków.

Erywań

Na początek wyprawy po Armenii dotrzyj do stolicy kraju – Erywania. Po zakwaterowaniu w hotelu wybierz się na krótki spacer po ulicach miasta. Koniecznie zwróć uwagę na tutejsze świątynie. Twoją uwagę powinny zwrócić między innymi kościół Katoghike (najstarszy ocalały kościół w stolicy), Błękitny Meczet oraz synagoga.

Erywań

Dziś kontynuuj zwiedzanie Erywania. Udaj się na Plac Republiki, gdzie znajduje się m.in. Muzeum Narodowe Armenii. W nim poznasz burzliwą historię tego kraju. Oprócz tego warto odwiedzić Galerię Armenii, a także zobaczyć na własne oczy tutejsze budynki, w których mieszczą się ważne urzędy państwowe (np. Ministerstwo Spraw Zagranicznych).

Erywań - Chor Wirap - Norawank

Z samego rana wyrusz na wycieczkę do Chor Wirap – klasztoru Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, ulokowanego w malowniczej scenerii niedaleko gór Ararat. Świątynia ta była miejscem, w którym przez 13 lat więziony był Grzegorz Oświeciciel – założyciel i patron kościoła ormiańskiego. Następnie udaj się do zabytkowego klasztoru Norawank, położonego w wąwozie rzeki Arpa.

Sewan – Dijan - Hachpat

Dziś rano skieruj się w stronę jeziora Sewan. To największy tego typu zbiornik wodny w Armenii, a także jedno z najwyżej położonych jezior na świecie (1916 m. n.p.m.). Na miejscu prócz pięknych krajobrazów czeka na ciebie urokliwy klasztor Sevenavank.

Stamtąd udaj się do miejscowości Dijan, w której warto zobaczyć zachowane w bardzo dobrym stanie zabytkowe centrum miasta. W okolicy znajdują się także osady zamieszkiwane przez mniejszość etniczną Mołokan. Warto poznać ich kulturę i wziąć udział w organizowanych przez nich nabożeństwach kościelnych.

Pod wieczór wybierz się do Hachpat, gdzie zobaczysz wybudowany w X wieku jedyny w swoim rodzaju kompleks klasztorny, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Hachpat - Wagharszpat - Zvartnots - Erywań

Czas powoli wracać do Erywania. Po drodze warto jednak zobaczyć kompleks świątyń w Wagharszpacie oraz ruiny dawnych świątyń w Zvartnots.

Erywań - Geghard – Garni – Erywań

Ten dzień spędź na zwiedzaniu kolejnych zabytkowych świątyń. Udaj się do pięknego klasztoru w Geghard, a także odwiedź pogański kościół w Garni. Tu zostaniesz przyjęty przez mieszkańców na tradycyjny obiad. Spróbuj ormiańskich specjałów – dolmy (mięso z ryżem zawinięte w liście winogron), faszerowanych bakłażanów oraz deseru, podanego w formie apetycznej paklavy.

Erywań

To koniec twojej podróży po Armenii. Po raz ostatni udaj się na krótką przechadzkę po ulicach stolicy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij