Austria w 11 dni. Rowerem wokół malowniczych jezior

Austria Mondsee
Wikipedia/ TVB Mondsee - Irrsee/ CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Austria
  • 11 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

To będzie aktywna wyprawa, ale i na relaks znajdzie się czas. Wykąpiesz się w basenach solankowych, zobaczysz najpiękniejsze jeziora północnej Austrii i prehistoryczne osady.

Mondsee

Rowerową podróż po Austrii rozpocznij od przybycia do Mondsee. Zatrzymaj się w tej niewielkim gminie i nabierz sił przed czekającą cię wyprawą. Możesz udać się na krótki spacer po malowniczej okolicy i zobaczyć m.in. mieszczące się tutaj prehistoryczne osady, wybudowane na palach i wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Mondsee – Sankt Georgen

Przed tobą pierwsza część rowerowej podróży po Austrii. Z Mondsee kieruj się do miasteczka Sankt Georgen (około 28 kilometrów). Podjedź do północnej przystani jeziora Mondsee i zatrzymaj się na krótki odpoczynek. Po drodze do Sankt Georgen koniecznie zwróć uwagę na tutejsze krajobrazy i niewielkie kościoły. Dziś też będziesz mógł odpocząć nad jeziorem Attersee. 

Sankt Georgen 

Trzeci dzień pobytu w Austrii spędź w Sankt Georgen. Koniecznie skosztuj tutejszych ryb, które będziesz mógł kupić na przydrożnych straganach lub w restauracjach. Wybierz się również na spacer wzdłuż brzegów jeziora Attersee. Jeśli chcesz, możesz również udać się w krótki rejs do górskiej miejscowości Weyregg.

Sankt Georgen – Gmunden

Czas opuścić Sankt Georgen i udać się na kolejną rowerową wyprawę. Tym razem kieruj się do Gmunden, wzdłuż wschodniego brzegu Attersee. Po drodze będziesz mógł oglądać pola pszenicy, otoczone makami oraz chabrami. 

Gmunden

Ten dzień poświęć na zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Gmunden. W mieście tym warto zobaczyć m.in. wybudowany w X wieku Zamek Ort. Oprócz tego koniecznie odwiedź tutejszy rynek z pięknym ratuszem, którego znakiem rozpoznawczym jest ceramiczny zegar. Skorzystaj także z tutejszej kolejki linowej, dzięki której dotrzesz na górę Grunberg (984 metry), z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę.

Flickr/weisserstier/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

 

Gmunden – Ebensee - Bad Ischl

Dziś udaj się do miasteczka Bad Ischl (niecałe 20 kilometrów od Gmunden). Najpierw jednak przemierz łodzią całe jezioro Traunsee i dotrzyj do miejscowości Ebensee. Stamtąd kieruj się na południe. Gdy wreszcie dotrzesz do Bad Ischl, odpocznij w ogrodach tamtejszej opery.

Bad Ischl 

Bad Ischl to jedno z najpiękniejszych austriackich uzdrowisk. W przeszłości miasteczko gościło m.in. cesarza Józefa Franciszka I oraz Johanna Straussa. Warto zatem poświęcić mu nieco więcej czasu. Skorzystaj z kąpieli solnych w mieszczących się tu basenach. Koniecznie wybierz się także na spacer po uliczkach miasta. Możesz także wsiąść do kolejki gondolowej, która przetransportuje cię na alpejskie pastwiska Katrin, leżące na wysokości 1415 metrów. 

Bad Ischl – Strobl

Z samego rana odwiedź rezydencję Kaiservilla, należącą przed laty do cesarza Franciszka Józefa. Następnie kieruj się na zachód, aż dotrzesz do miejscowości Strobl (około 20 kilometrów). Po męczącej podróży odpocznij na plaży nad brzegiem jeziora Wolfgangsee. 

Strobl 

W Strobl zobaczysz m.in. letni tor saneczkowy, przepiękną promenadę oraz barokowy kościół pod wezwaniem świętego Zygmunta. 

Strobl – Sankt Gilgen - Mondsee

Czas wreszcie powrócić do Mondsee. Kieruj się rowerem do miejscowości Sankt Gilgen, gdzie będziesz mieć okazję odwiedzić muzeum poświęcone życiu i twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta. Następnie dotrzyj do południowego brzegu jeziora Mondsee, skąd łodzią dotrzesz do miasteczka o tej samej nazwie.

Mondsee

To już koniec wyprawy po Austrii. Po raz ostatni udaj się na spacer uliczkami Mondsee i skieruj do domu. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij