Bahrajn w 3 dni. Zajrzyj do kraju, o którego istnieniu wielu Polaków nawet nie słyszało

Bahrajn
Flickr/Allan Donque/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Bahrajn
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wspaniałe wieżowce, tętniące życiem nocne kluby, tor Formuły 1 oraz wiele niezwykłych zabytków architektonicznych – to wszystko możesz zobaczyć w zupełnie nieznanym w Polsce Bahrajnie. 

Al-Muharrak

Wizytę w Bahrajnie rozpocznij od przybycia do Al-Muharrak. Miasto to jest trzecią pod względem wielkości aglomeracją tego kraju. Do roku 1932 pełniło nawet funkcję stolicy.

Po zameldowaniu w hotelu udaj się na krótki spacer. Podziwiaj wspaniałe wieżowce oraz odpocznij na tutejszych plażach. Warto wiedzieć, że w mieście tym urodził się popularny w Bahrajnie wokalista Ali Bahar, który nazywany jest Bobem Marleyem Zatoki Perskiej.

Polecamy skosztować tutejszych specjałów w jednej z lokalnych restauracji – np. mocno doprawionego ryżu z kurczakiem, nazywanego biryani lub pikantnego sosu rybnego mahyawa.

Al-Muharrak – Manama

Z samego rana kontynuuj zwiedzanie Al-Muharrak. Szczególną uwagę zwróć na majestatyczny pałac szejka Isy Bin Alego – władcy Bahrajnu w latach 1869 – 1923.

Następnie udaj się do stolicy kraju – Manamy. Tu koniecznie zobacz Wielki Meczet Al Fateh. Podziwiaj również inne wyjątkowe zabytki, np. meczet Khamis (pierwsza tego typu świątynia wybudowana w Bahrajnie. Historycy datują jej powstanie na koniec VII wieku). Koniecznie odwiedź także Muzeum Narodowe, Muzeum Koranu oraz tor Formuły 1, na którym każdego roku ścigają się najszybsi kierowcy na świecie!

Wieczorem udaj się na zakupy do tutejszych centrów handlowych. Możesz również wybrać się na huczną imprezę do jednego z nocnych klubów.

Manama - Al-Muharrak

Wróć do Al-Muharrak. Jeśli czas pozwoli, odwiedź stare odrestaurowane domy, a także stary suk, będący największym lokalnym targowiskiem.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij