Barbados w 7 dni. Śladem wyjątkowych smaków i tajemniczych zwierząt

Barbados
Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Barbados
  • 7 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

Zabawa w lokalnych knajpkach, zakrapiana rumem lub szukanie zielonych małp - to tylko niektóre z atrakcji, czekających na nas podczas tej wyprawy.

Bridgetown

Pierwszy dzień przeznaczamy na dopełnienie formalności w hotelu i relaks po długiej podróży samolotem. 

Market Rybny

Dziś udajemy się na Market Rybny w mieście Oistins, które przyciąga turystów z całego Barbadosu właśnie ze względu na liczne odmiany ryb, które można kupić od tutejszych mieszkańców. Warto wybrać się tutaj na obiad do jednej z wielu restauracji.

Barbados podzielony jest też na tak zwane parafie. Dziś polecamy odwiedzić tę o nazwie Christ Church z kościołem o zbliżonej nazwie - Christ Church Parish. Nieopodal znajdziemy też wiele klubów i barów, gdzie wieczorami bawią się mieszkańcy i turyści.

Okolice Bridgetown

Po śniadaniu wyruszamy na Local Farmers Market oraz do miejscowej destylarni rumu, które znajdują się niedaleko Bridgetown. Będziemy mieć tutaj okazję, by zapoznać się z lokalną produkcją popularnego alkoholu. Następnie polecamy wizytę w strefie bezcłowej w stolicy.

Plaże Barbados

Flickr/Eric Kilby/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Wyspa Barbados znana jest z przepięknych plaż. Polecamy zwiedzić je właśnie dzisiaj, najlepiej konno. Aby przemierzyć wybrzeże, najlepiej poświęcić na to przynajmniej pół dnia. Przy odrobinie szczęścia, spotkamy tutaj tak zwane zielone małpy. Nazywane tak są nie bez powodu - mają zielono-złote futro oraz blade dłonie i stopy, a niektóre z osobników również - czerwone oczy. 

Harrison's Cave

Dziś polecamy udać się na wyprawę po wodnych jaskiniach. Obowiązkowym punktem podróży powinno być Harrison's Cave. Nie można również zapomnieć o malutkiej wiosce Bathsheba z plażą, na której znajdziemy ogromny głaz, będący pozostałością po rafie koralowej. To miejsce jest również popularne wśród surferów, ale tylko tych najbardziej doświadczonych.

Okolice Barbados

Barbados należy również zwiedzić katamaranem. Dzięki temu możemy poznać jego niezrównaną faunę i florę. Jedną z największych atrakcji na Barbadosie są tak zwane zielone żółwie wodne. Jeśli będziemy mieć trochę szczęścia, zobaczymy je właśnie w trakcie całodniowej wyprawy katamaranem.

Bridgetown/St. George/St. Peters

Ostatni dzień na Barbadosie można poświęcić jeszcze na kilka atrakcji. Polecamy Andromeda Botanic Gardens, gdzie zobaczymy liczne tropikalne rośliny. Z kolei w mieście St. George znajdziemy małe wzgórze z armatą z XIX wieku. Zaś w St. Peters można zobaczyć Park Narodowy Farley Hill z malowniczym ogrodem, położonym w lesie drzew mahoniowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij