Belgia w 8 dni. Szlakiem regionalnych browarów

Belgijskie piwo
Flickr/Michela Simoncini/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Belgia
  • 8 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zajdziesz do kultowej piwiarni, która w swoim asortymencie ma ponad 2400 rodzajów złocistego trunku, spróbujesz belgijskich frytek i zobaczysz zabytkowy drapacz chmur Torengebouw.

Bruksela

Wizytę w Belgii rozpocznij od przybycia do stolicy tego kraju – Brukseli. Po zakwaterowaniu w hotelu udaj się na krótką wycieczkę po najważniejszych zabytkach miasta. Zobacz m.in. charakterystyczny ratusz w centrum, zabytkową kamienicę Angel na Grand Place oraz Dom Króla, w którym obecnie znajduje się Miejskie Muzeum. W jednej z tutejszych restauracji warto także skosztować tradycyjnych belgijskich frytek.

Bruksela

Główną atrakcją drugiego dnia pobytu w Belgii jest wizyta w Delirium – kultowej piwiarni, która w swoim asortymencie ma ponad 2400 typów piwa! Właśnie dlatego lokal został wpisany w 2004 roku do Księgi Rekordów Guinnessa. Oprócz tego warto udać się do brukselskiej fabryki czekolady, słynącej z wytwarzania najwspanialszych na świecie łakoci i deserów.

Rochefort

Dziś udaj się pociągiem do miasta Rochefort. Koniecznie odwiedź tutejszy średniowieczny rynek. Na okolicznych straganach na pewno warto zaopatrzyć się w różne regionalne przysmaki – sery, chleby oraz wędliny. Oczywiście nie brakuje tu barów, w których serwuje się pyszne belgijskie piwo. Udaj się również na zwiedzanie słynnych jaskiń Rochefort.

Notre-Dame d'Orval - Brugia

Przyszedł wreszcie czas, by wyruszyć do malowniczej Brugii. Zanim jednak dotrzesz do tego miasta, zatrzymaj się w okolicach opactwa Notre-Dame d'Orval, gdzie skosztujesz tradycyjnego piwa Orval. W samej Brugii zobacz zabytkowe centrum miasta, tutejszy Grach z charakterystycznym kamiennym mostkiem oraz muzea (np. Hansa Memlinga).

Brugia

Kontynuuj zwiedzanie Brugii. Udaj się do obszaru Westvletern, gdzie będziesz mieć okazję spróbować wyrabianego tu od XIX wieku piwa. Następnie skorzystaj z możliwości konnej przejażdżki po Brugii. Siedząc w wygodnym powozie zobaczysz wszystkie najpiękniejsze zakątki tego miasta. 

Westmalle - Antwerpia

Szóstego dnia opuść Brugię i skieruj się do Antwerpii. Po drodze zatrzymaj się w Westmalle, a konkretnie w Café Trappisten, gdzie spróbujesz wyrabianych przez tutejszych opatów serów oraz mięs. Z kolei w Achel będziesz mieć możliwość skosztowania słynnego piwa o tej samej nazwie. Po zameldowaniu się w Antwerpii udaj się na spacer po centrum miasta. Koniecznie zobacz m.in. Zamek Het Steen.

Antwerpia

Dziś kontynuuj zwiedzanie Antwerpii. Warto tu dziś zobaczyć np. zabytkową stację kolejową, gotycką katedrę Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Rubensa, renesansowy ratusz Grote Markt, fortecę Steen oraz założone w XIX wieku zoo.

Antwerpia

Ostatni dzień pobytu w Belgii spędź w Antwerpii. Po raz ostatni udaj się do jednej z restauracji i skosztuj wyśmienitych lokalnych piw. Na koniec swojej przygody z tym krajem zobacz również zabytkowy drapacz chmur Torengebouw.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij