Belize w 9 dni. Majowie, dżungla i rafy koralowe

Rafy koralowe w Belize
Flickr/Antti T. Nissinen/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Belize
  • 9 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zwiedzanie ruin budowli wzniesionych przez Majów, zaglądanie do jaskiń i przemierzanie dżungli - to tylko niektóre z atrakcji, czekających na nas podczas tej wyprawy.

Belize City

Przylot na lotnisko Belize City. Zaraz z lotniska przenosimy się do dżungli (tuż obok rezerwatu przyrody Tapir, nieopodal gór i rzeki Roaring), gdzie znajduje się hotel, w którym warto się zatrzymać. Po drodze odwiedzamy Belize Zoo, obejmujące blisko 29 akrów terenu.

Belize

W północnej części kraju znajduje się wiele bagien, ze względu na nadbrzeżne oraz nizinne ukształtowanie terenu - warto przejść się po tych okolicach. Inną propozycją jest zwiedzanie ruin zabudowań Majów Xunantunich.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem wilgotnego równikowego klimatu, ale koniecznie chcesz odwiedzić Belize, to dobrym pomysłem jest wybranie się tutaj pomiędzy lutym a kwietniem, kiedy panuje pora sucha.

Dżungla w Belize

Dziś warto udać się kajakiem przez Rio Macal oraz przejść się do jaskini Barton.

Dżungla w Belize

Ten dzień warto spędzić na odkrywaniu innych jaskiń, takich jak na przykład Actun Tunichil Muknal. Dobrze również obejrzeć kolejne ruiny Majów Tikal i Caracol.

Placencia

Zaraz po śniadaniu przenosimy się w nowe miejsce - na półwysep Placencia, gdzie warto postarać się o nocleg w hotelu przy plaży. Po drodze zwiedzamy Park Narodowy Blue Hole, gdzie jemy obiad oraz korzystamy z naturalnego basenu dżungli. Resztę dnia spędzamy w hotelu przy plaży na błogim relaksie.

Placencia

To miejsce znane z przepięknych plaż, więc miłośnikom krystalicznie czystej wody, kąpieli oraz opalania, powinna się spodobać od razu. Ciekawi tutejszej architektury powinni się z kolei wybrać do centrum miasta.

Placencia

Kolejny dzień dobrze przeznaczyć nawet w całości na zwiedzanie urokliwej miejscowości, nurkowanie albo zorganizowanie wyprawy rowerowej po półwyspie. 

Placencia

Dziś warto przepłynąć się katamaranem i spróbować lokalnej kuchni w tutejszych restauracjach. 

Placencia

Pakowanie się i wylot do domu. Jeśli czas pozwoli, warto wybrać się a szybkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij