Betlejem w 1 dzień. Przemierz miasto śladami Jezusa

Betlejem
Flickr/James Emery/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Izrael
  • 1 dzień
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz grotę, w której Archanioł Gabriel miał zwiastować Maryi narodzenie syna. Zajrzyj do Bazyliki Narodzenia Pańskiego i zobacz miejsce, na które miała spaść kropla mleka Matki Boskiej. 

Aktywna wyprawa po Betlejem

Wizytę w Betlejem rozpocznij od zwiedzenia Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Według chrześcijan, to właśnie w tym miejscu Chrystus przyszedł na świat. Bazylika jest jednym z najstarszych kościołów świata. Powstała w IV wieku, a jej największą atrakcję stanowi oczywiście Grota Narodzenia. Ponadto w środku zobaczysz też między innymi: Grotę świętego Józefa, świętych Młodzianków, świętych Pauli i Eustochii, czy świętego Hieronima.

Grota Narodzenia/Wikipedia/ Darko Tepert Donatus/CC BY 2.0

Z Bazyliki udaj się do Groty Mlecznej. To sanktuarium maryjne, które obecnie należy do Kustodii Ziemi Świętej, czyli jednej z zakonnych prowincji. Od wieków miejsce to każdego roku przyciąga miliony pielgrzymów. Według wierzeń, Grota Mleczna posłużyła Marii, Józefowi i nowo narodzonemu Jezusowi za schronienie podczas tzw. rzezi niewiniątek. Nazwa obiektu wywodzi się z legendy, według której jaskinia miała zmienić swój kolor po tym, jak na ziemię spadła kropla mleka Matki Boskiej.

Po zwiedzeniu Groty udaj się w kierunku Studni Dawida. Podobno to od niej zaczyna się historia całego miasta. Jej nazwa odnosi się do legendy, zgodnie z którą król Dawid wydał rozkaz odszukania wody posiadającej smak, który pamięta z dzieciństwa. Ludzie władcy odnaleźli cenny płyn właśnie w tym miejscu. 

Po południu udaj się na spacer po Starym Mieście i podziwiaj architekturę Betlejem. Następnie udaj się do położonej na wschód wioski Bajt Sahur. To tam mieszczą się Pola Pasterzy i grota, w której Archanioł Gabriel obwieścił Marii, że narodzi syna. Obecnie stoi w tym miejscu kościół.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij