Bhutan w 7 dni. Śladem legendarnych świątyń

Bhutan: Tygrysie Gniazdo
Flickr/avinash singh/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Bhutan
  • 7 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Kultowe Tygrysie Gniazdo, osnute niezwykłą legendą, świątynia płodności i majestatyczny klasztor-twierdza, to tylko niektóre z atrakcji, czekających na ciebie w tym kraju.

Thimphu

Podróż po Bhutanie rozpocznij od stolicy – Thimphu - położonej u podnóża Himalajów. Wybierz się na krótki spacer po malowniczych uliczkach za dnia, a potem... powtórz tę wyprawę wieczorem. Dlaczego? Otóż jest to jedyna stolica na świecie, w której nie ma sztucznego oświetlenia! Wrażenie będzie więc niesamowite. 

Thimphu

Drugiego dnia wybierz się na pieszą wyprawę po tutejszych polach ryżowych, dziewiczych lasach deszczowych oraz pobliskich tybetańskich wioskach. Odwiedź przede wszystkim klasztor Cheri Dorji, zbudowany w 1620 roku przez pierwszego władcę Bhutanu – Shabdrunga. Następnie udaj się do kapliczki Memorial Chorten, zbudowanej ku czci króla Jigme Dorji Wangchucka. Warto także zobaczyć żeński klasztor Dhubthob, a także mieszczącą się tutaj Szkołę Sztuki i Rzemiosła, gdzie uczniowie uczą się rysunku, malarstwa oraz rzeźby. Obowiązkowym punktem wycieczki po Thimphu jest również Muzeum Włókiennictwa.

Przełęcz Dochula - Punakha

Dziś wyrusz z Thimphu do miejscowości Punakha (około 4 godziny jazdy) – dawnej zimowej stolicy kraju. Po drodze jednak zatrzymaj się na przełęczy Dochula, skąd będziesz mógł obserwować zapierającą dech w piersiach panoramę wschodnich Himalajów. Szczególne wrażenie robi najwyższy szczyt kraju – Gangkar (7550 metrów n.p.m.). Udaj się także do zbudowanej w 1449 roku przez Drukpę Kunleya świątyni płodności Chimi Lhankhang. Koniecznie zobacz też pola ryżowe w maleńkiej osadzie Pana. Po przybyciu do miasta Punakha udaj się do wspaniałego dzongu (czyli klasztoru-twierdzy) z majestatycznymi trzema wieżami.

Punakha

Kontynuuj zwiedzanie Punakhy. Odpocznij przy pobliskich rzekach Pho Chu i Mo Chu. Następnie wybierz się na krótką wycieczkę do klasztoru Khamsum Yulley. Przygotuj się na małą wspinaczkę, która będzie kosztować cię nieco wysiłku. Zastane na miejscu widoki z pewnością go jednak zrekompensują.

Paro

Z samego rana udaj się do Paro. Choć miejscowość ta nie leży daleko od Punakhy, podróż potrwa nawet około 4 godzin, ponieważ przebiegać będzie niezwykle wąskimi drogami, na których trzeba zachować szczególną ostrożność. Na miejscu spróbuj koniecznie lokalnych specjałów – m.in. emy datshi (narodowe danie z papryczek chilli i sera).

Paro

Dziś przed tobą wyprawa do słynnego Tygrysiego Gniazda. Ten wspaniały klasztor zbudowany jest na samym brzegu 900-metrowego urwiska! Legenda głosi, że powstał w miejscu, gdzie Wielki Guru Rinpocze przybył na grzbiecie tygrysa i medytował w świętej jaskini. Tygrysie Gniazdo to największa atrakcja Butanu. Co prawda świątynię można podziwiać jedynie z daleka, jednak z uwagi na niezwykły widok na pewno trzeba to zrobić. Najlepiej... z pobliskiej herbaciarni. 

Paro

Ostatniego dnia w Paro przejdź się po tutejszych uliczkach i podziwiaj wspaniałą azjatycką architekturę. Przed samym wyjazdem spójrz jeszcze raz w stronę Tygrysiego Gniazda. Ten widok zapamiętasz na długo. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij